IV liga: Wysokie zwycięstwo w Słomnikach !

Drużyna Pcimianki odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu ! Tym razem pokonała na wyjeździe Słomniczankę Słomniki 2-6 (1-3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Chlebda, Sane, Wrześniak, Mi.Banik, Chibueze oraz Zięba.

Mecz pierwotnie miał być rozgrywany w Pcimiu jednak z różnych względów nastąpiła zmiana gospodarza i rozgrywany był w Słomnikach. Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla naszej drużyny bowiem już po 3 minutach prowadziliśmy 2-0 ! Najpierw po rzucie rożnym bramkę zdobył Bartek Chlebda, chwilę później po kolejnym stałym fragmencie gry najlepiej w polu karnym zachował się Karamo Sane. Gospodarze w 25 minucie zdobyli kontaktową bramkę ale jeszcze przed przerwą Pcimianka zdołała podwyższyć rezultat. Bezpośrednią bramkę z rzutu rożnego zdobył Wrześniak. Po tej bramce zrobiło się małe zamieszanie i bramkarz Słomniczanki otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Pcimianka więc całą drugą połowę grała w przewadze liczebnej.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Czarno-Czerwonych. Na 4-1 podwyższył Michał Banik strzałem z rzutu karnego. Na 5-1 bramkę zdobył Chibueze. Pcimianka kontrolowała przebieg spotkania i stwarzała kolejne sytuacje. Wprawdzie po faulu Kwietnia w polu karnym Słomniki zdobyły drugą bramkę strzałem z "11". Pcimianka jednak zadała jeszcze jeden cios. W końcówce wynik ustalił wychowanek Pcimianki Jakub Zięba ładnie lobując bramkarza.

Zasłużone zwycięstwo Pcimianki, która ostatnio prezentuję wysoką formę. Za tydzień kolejny wyjazdowy mecz z beniaminkiem. Tym razem zagramy z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie.

Pcimianka: Jękot: Sierakowski, Pandyra, Sadio, Kwiecień: Chlebda, Dąbrowa, Mi.Banik, Wrześniak, Chibueze: Sane oraz Czapla, Dziadkowiec, Zięba, Skowron.