Treningowe boisko dla najmłodszych przygotowane !!!

Klub Sportowy Pcimianka w ostatni latach prężnie się rozwija pod wieloma aspektami. Przed dwoma laty do IV Ligi awansowała drużyna seniorów Pcimianki. Na chwile obecną już trzy zespoły młodzieżowe występują w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim, a kolejne dwie najprawdopodobniej będą głównym kandydatem do awansu w przyszłym sezonie. W znacznym stopniu na rozwój klubu wpływ miało założenie Szkółki Piłkarskiej Pcimianki. Po sześciu latach od powołania do życia Szkółki dzisiaj możemy być dumni z występów naszych wychowanków kategorii junior młodszy w Małopolskiej Lidze Juniora Młodszego. Jednak największym sukcesem będzie zawsze wychowanie młodego pokolenia do aktywnego spędzania wolnego czasu. Tak wiec nie sam wynik a udział możliwie największej ilości dzieci w zajęciach sportowych jest głównym celem, który aktualnie przyświeca Pcimiance.

Z roku na rok w szeregach Czarno – Czerwonej drużyny jest coraz to większa liczba sympatyków piłki nożnej. Dzisiaj Pcimianka zrzesza ponad 220 zawodników, tych młodych i tych starszych. Rozwój drużyn wymaga stałej poprawy organizacji zajęć, a co za tym idzie, również warunków treningowych. Te jednak mogą poprawić jedynie Władze Gminy, gdyż koszty związane z budową czy renowacją boisk sportowych są zbyt duże, ażeby klub był w stanie podołać finansowo takim wyzwaniom.

Z inicjatywy trenerów Szkółki o poprawę oraz zaadoptowanie placu obok budynku klubowego Pcimianki pod boisko treningowe dla najmłodszych zawodników – wystąpili do Wójta Gminy Pcim rodzice oraz trenerzy Szkółki. Pan Piotr Hajduk – wójt naszej gminy bardzo pozytywnie ustosunkował się do prośby o wsparcie finansowe na ten cel. Zależało nam głównie na wyrównaniu terenu dla powiększenia wymiarów boiska treningowego, odwodnieniu, a więc wkopaniu drenów oraz zamontowaniu piłko – chwytów od strony rzeki Raby, a także od strony drogi.

Plany szybko przerodziły się w działanie. Jeszcze jesienią 2017 roku wkopane zostały dreny, a teren wyrównany. Zakupiono wówczas słupy oraz siatkę do piłko – chwytów, które zamontowane zostały wiosną 2018 roku. Korzystając z okazji przekopano również wzdłuż boiska głównego linię, która już dzisiaj służy do nawodnienia głównego boiska. Oprócz zapewnienia środków na zakup wymienionych materiałów, pan wójt – Piotr Hajduk sfinansował również czas pracy koparki podczas prac ziemnych. Całkowita kwota jaką Gmina Pcim przekazała na ten cel wyniosła 25 tysięcy złotych. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować naszemu wójtowi – panu Piotrowi Hajduk za zrozumienie i finansowe wsparcie. Mamy nadzieję, że powiększony plac przy kompleksie sportowym Pcimianki będzie również służył podczas okazjonalnych imprez plenerowych oraz festynów.

Nie sposób zapomnieć również o wkładzie pracy rodziców, naszych młodych zawodników, trenerów oraz członków zarządu Klubu Sportowego Pcimianka. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem pana Pawła Kozaka, którego sprzęt pracował przy modernizacji boiska kilkanaście dni. Pan Paweł Kozak sfinansował zakup, przywóz oraz „rozrównanie” kilku samochodów ziemi. Dziękujemy serdecznie panu Piotrowi Mizera za organizację prac oraz wsparcie finansowe. Podziękowania kierujemy również pod adresem pana Wojciecha Majchrzak oraz Marka Kolbiarza montaż piłko – chwytów. Nawodnienie boiska możliwe jest dzięki zaangażowaniu vice – prezesa Pcimianki pana Tomasza Rusnak. Trawa na „małym boisku” rośnie dzięki uprzejmości firmy DOM – OGRÓD – SAD z Pcimia oraz pana Krzysztofa Kuśz Mszany Górnej. Przygotowane podłoże utwardzone zostało dzięki uprzejmości firmy pana Zbigniewa Ulmana z Pcimia.

Jest nam, bardzo miło, że zechcieliście Państwo pozytywnie ustosunkować się do naszych potrzeb. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość. Wszystkim ofiarodawcom życzymy samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dziękujemy !!!