Turniej DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2018 na półmetku !

Turniej DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA cieszy się w całej Polsce ogromną popularnością. Nie inaczej jest w tym roku w Małopolsce. W zawodach uczestniczą 84 drużyny w kategorii starszej (rocznik 2007/2008) oraz 76w kategorii młodszej (2009/2010), razem 160 drużyn. Turniej odbywa się w kompleksie SPORT J&J CENTER w Skotnikach na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z racji tego, że są to Minimistrzostwa Świata drużyny grają w barwach narodów z całego świata. W tym roku Szkółka Piłkarska Pcimianki do rozgrywek desygnowała cztery drużyny. Dwie w kategorii do lat dziewięciu (U9) oraz dwie drużyny w kategorii do lat jedenastu (U11) . Podopieczni trenerów Artura Olszanickiego oraz Szymona Rodzenia co tydzień reprezentują barwyFINLANDII i MALTY (U9) a także IRLANDII i SZWAJCARII ( U11) .

Prestiżowy dwumiesięczny turniej wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. W nadchodzący weekend odbędzie się ostatnia kolejka. Na ten moment największe szanse na sukces w turnieju mają zawodnicy Malty, o czym otwarcie mówi trener Artur Olszanicki. Drużyna złożona głownie z rocznika 2009 pokazuje w swojej grupie, że ma apetyt na końcowy sukces. Wiodącą postacią drużyny jest Oliwier Kozak , który do tej pory zdobył 19 bramek co daje mu miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców turnieju, dzięki temu drużyna Malty plasuje się aktualnie na 4 miejscu w swojej grupie. Także w tej samej grupie znalazła się nasza druga drużyna FINLANDIIzłożona z roczników 2010 oraz 2011. Młodsi zawodnicy dzielnie stawiają opór swoim przeciwnikom w każdym spotkaniu. Z pewnością zebrane doświadczenie boiskowe na wynik przełoży się w przyszłym roku.

Wyniki Malty :

• MALTA 2;2 HODURAS ( Kozak,Kluska)
  • MALTA 2 ; 3 CHILE ( Kozak , Sraga , Stożek)
  • MALTA 4 ; 1 TRYNIDAD i TOBAGO ( Kozak x2 , Kluska , Szczechura )
  • MALTA 2 ; 7 JAMAJKA ( Kozak, Stożek)
  • MALTA 4 ; 1 KUBA ( Kozak x2 , Szczechura x2)
  • MALTA 6 ; 0 FINLANDIA ( Kozak x3 , Kluska x3 )
  • MALTA 5 ; 2 SERBIA ( Kozak x4 , Burtan)
  • MALTA 2 ; 2 POLSKA ( Kozak x2 )
  • MALTA 2 ; 1 ANGLIA ( Kozak , Szczechura )
  • MALTA 2 ;4 PARAGWAJ ( Szczechura x2)
  • MALTA 8 ;0 CZARNOGÓRA ( Szczechura x3 , Kozak x2 , Stożek , Służalec , Jędrysek )
  • MALTA 3; 4 GABON ( Sraga , Stożek , Kozak )
  • MALTA 6 ; 0 BELGIA ( Kozak x2 , Szczechura x2 , Burtan , Jędrysek)
  • MALTA 5 ; 0 NOWA ZELANDIA ( Kozak x2 , Kluska x2 , Szczechura )
  • MALTA 15 ; 0 KATAR ( Kozak x7 , Kluska x2 , Burtan x2 , Stożek x2 , Patryk Kozak x2 )

Malta Kraków

8. Maciej Druzgała
  9. Filip Druzgała
  10. Tomasz Dochniak

W rozgrywkach starszych chłopców, nasze drużyny znajdują się w środku tabeli. Odpowiednio IRLANDIA ( 7 miejsce ) oraz SZWAJCARIA ( 9 miejsce ).

W ostatniej kolejce drużyna Szwajcarii w dwóch pierwszych spotkaniach rozgromiła swoich przeciwników strzelając odpowiednio reprezentacjiMaritiusa 5 goli oraz 6 goli drużynie Peru nie tracąc przy tym żadnej bramki.. W ostatnim, jak się później okazało najcięższym spotkaniu – z Gruzją niestety zmęczenie dało o sobie i w efekcie nasi zawodnicy nie dali razy lepiej

Szwajcaria Kraków

1. Jan Słowiak
  2. Nikodem Ojczyk
  3. Damian Woszczyna
  4. Bartłomiej Stawowy
  5. Aleksander Niżnik
  6. Kamil Spyrka
  7. Mikołaj Kmiecik
  8. Maciej Brzezicki
  9. Bartosz Żaba
  10. Kacper Guśpiel

W miniony weekend nasza druga drużyna – Irlandia z różnych powodów w okrojonym składzie (trener mógł liczyć jedynie na pięciu zawodników) rozegrała 3 mecze. W pierwszym spotkaniu z Sierra Leone przeważała całe spotkanie, a po licznych sytuacjach udało się strzelić jedną bramkę autorstwa Rychlickiego. Niestety w końcówce do głosu doszli przeciwnicy. Po błędzie obrony, rywal strzelili bramkę na 1:1 a mecz zakończył się właśnie takim rezultatem. Następnie o 3 punkty Zieloni rywalizowali z zespołem Gabonu. W tym pojedynku o klasę lepsi okazali się przeciwnicy wygrywając 4:0. Nasza drużyna miała swoje szanse na zdobycie bramki lecz bramkarz Gabonu stał na posterunku. Ostatnim meczem jaki rozegrała drużyna Irlandii był pojedynek z drużyną Antigua i Barbuda. Był to zdecydowanie najlepszy występ naszej drużyny w tym dniu. Liczne ataki przeciwników rozbijała bezbłędnie grająca obrona. Podopieczni trenera Artura Olszanickiego konstruowała groźne kontrataki. Jeden z takich szybkich wyjść spod własnej bramki udało zamienić się na celne trafienie. Mecz po zaciętym boju zakończył się zasłużonym zwycięstwem Irlandii 1:0.

Irlandia Kraków

1. Stanisław Zięba
  2. Jakub Kozak
  3. Jakub Ozga
  4. Bartosz Rychalicki
  5. Bartosz Kozak
  6. Michał Sraga
  7. Michał Rapacz
  8. Patryk Dziadkowiec
  9. Mikołaj Ptak
  10. Dawid Rapacz

Lecz to nie wynik najważniejszy!
Pamiętajmy, że w DMM 2018 chodzi głównie o świetną zabawę. Wszyscy wygrywamy, gdy przestrzegamy zasad Fair-Play, gdy potrafimy przeżywać prawdziwą radość ze zwycięstwa, ale również wtedy gdy potrafimy przegrywać i mimo porażki uściśniemy dłoń kolegom z przeciwnej drużynie, a spotykając się z innymi na obiekcie odnosimy się do siebie z szacunkiem. Jesteśmy zwycięzcami, gdy uświadamiamy sobie, że aby osiągać sukcesy i podnosić umiejętności potrzeba treningu, wyrzeczeń i trochę szczęścia. Wszyscy chcemy wygrać w tym turnieju i wznieść w swoich sercach puchar Fair-Play, Puchar Zaangażowania, Puchar Radości, Puchar Radosnych Przeżyć!