U14: Punkty zostają w Pcimiu !

W sobotnie przedpołudnie Trampkarze Młodsi na własnym stadionie pokonali drużynę Pogoni Skotniki 2-1.Po tym zwycięstwie Czarno-Czerwoni w Małopolskiej Lidze Trampkarzy /Gr II/ z 24 punktami plasują się na bardzo dobrej szóstej pozycji.

Dziesiąta lokata Pogoni w tabeli sprawiła, iż drużyna gospodarzy do spotkania podeszła mało skoncentrowana. Pierwsze minuty meczu pokazały jak bardzo mylili się Ci, co skreślili gości już na początku. To właśnie drużyna ze Skotnik przejęła inicjatywę i próbowała zagrozić bramce Pcimianki. Dopiero w 12 minucie świetną akcje prawym skrzydłem przeprowadził Michał Szczepaniak. Boczny obrońca Pcimianki dograł futbolówkę wzdłuż ,, szesnastki”, tą po drodze inteligentnie przepuścił jeszcze Rapacz, by do piłki dopadł Kacper Hodana. Skrzydłowy Pcimianki z ,, zimną krwią ” wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Po bramce przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. Kilka świetnych akcji rozegranych zespołowo miało wpływ na mnożenie się okazji podbramkowych .

W drugiej połowie można było zauważyć u zawodnikach obu drużyn, iż pogoda daje o sobie znać. Tempo spotkania wyraźnie spadło a obydwie ekipy starały się możliwie najmniejszym nakładem sił przedostać pod bramkę rywali. Pomimo upalnej pogody, Pcimianka stworzyła sobie dwie świetne okazję niestety w obydwu z nich górą okazał się bramkarz rywali. W 60 minucie prostopadłą piłkę za plecy obrońców gości posłał Hodana, a swoją ogromną siłę i szybkość wykorzystał Filip Rapacz, który wygrał pojedynek z dwoma obrońcami i ładnym strzałem pokonał bramkarza. Od tego momentu , gra już zupełnie wyhamowała . Dopiero w ostatniej akcji spotkania , zawodnik Pogoni zdecydował się na strzał z okolicy 25 metrów, a tor lotu piłki zaskoczył bramkarza Pcimianki i ta wylądowała w siatce.

Dzisiejsze spotkanie pokazało, iż w każdym meczu poziom koncentracji musi być maksymalny, o ile myśli się o odniesieniu zwycięstwa. Podopieczni trenera Mariusza Bajak mimo nie najlepszego początku potrafili narzucić swój styl gry. Drużynie Pogoni trzeba oddać ambitna grę do samego końca, oraz wysoki poziom wyszkolenia technicznego swoich zawodników.

Skład: Rychlicki Kacper, Kania Norbert, Szczepaniak Michał, Szczechura Dawid, Tyrpuła Michał, Filipek Paweł, Kuś Radosław, Wydra Wojciech, Hodana Kacper, Gwiżdż Sebastian, Rapacz Filip – Mistarz Kacper, Sraga Jakub, Kaczmarczyk Gabriel.