U15: Kanonada strzelecka w Pcimiu !

W miniony czwartek rozegrano zaległe spotkanie siódmej kolejki rundy rewanżowej I Ligi Okręgowej w grupie Myślenicko – Wielickiej. Pcimianka Pcim na własnym stadionie rozbiła drużynę Dalinu Myślenice, aż6:0.

Było to kolejne spotkanie, w którym młodzi piłkarze z Pcimia pokazują swoją wyższość na rywalem w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego. O ile w ostatnim spotkaniu z Toporem Tenczyn rywale bronili się skomasowaną i dobrze zorganizowaną obroną, o tyle w dzisiejszym meczu ofensywni zawodnicy Czarno– Czerwonych szybko znaleźli sposób na przeciwnika.

Od samego początku Pcimianka narzuciła swój styl gry. Długie momenty w posiadaniu piłki oraz mądre regulowanie tempa gry powodowało, że przyjezdni mieli ogromne problemy by wejść w posiadanie futbolówki. Jeśli już Myśleniczanie dokonali tej sztuki, to momentalny pressing gospodarzy gasił wszelkie zapędy przeciwnika w zalążku.

Na pierwszą bramkę nie musieliśmy zbyt długo czekać. Już na początku spotkania po mocno dogranej piłki z bocznego sektora boiska „w szesnastkę”, najprzytomniej zachował się Jakub Kozak, który w niemałym zamieszaniu dopadł do futbolówki jako pierwszy i mocnym strzałem umieścił ją w siatce gości.

Akcja na drugą bramkę autorstwa Wojciecha Wydrybyła ,,książkowo” wręcz rozegrana. Skrupulatnie przygotowana akcja została opieczętowana wyśmienitym podaniem na wolne pole przez Ostafina wprost pod nogi Wydry, który takich sytuacji nie zwykł marnować. Ostatnia bramka przed przerwą to popis kunsztu technicznego Macieja Majchrzaka, który po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał kapitalny strzał piętką.

Na drugą odsłonę zawodnicy wyszli jeszcze bardziej zmotywowani jak na pierwszą. Chęć udowodnienia odwiecznemu rywalowi wyższości dała o sobie szybko znać . Niedługo po rozpoczęciu kapitalnym strzałem z za pola karnego w samo ,, okienko” bramki popisał się Irek Michorczyk. Kolejne trafienie już w tym sezonie zaliczył także , świetnie dysponowany Filip Rapacz,który jak rasowy napastnik ruszył do piłki , która odbijając się od poprzeczki spadła na 11 metr przed bramką golkipera biało-zielonych i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce.

Kanonade strzelecką tego dnia zakończył Kacper Jaśkowiec, który po kolejnym rzucie rożnym wyszedł najwyżej w powietrze i mocnym strzałem z głowy zdobył , jak się później okazało ostatnią tego dnia bramkę .

Podsumowując, całe spotkanie nie zawiodło zebranych kibiców , którzy przyszli zobaczyć grad bramek. Rywale ani przez chwilę nie byli w stanie stawić czoła świetnie dysponowanym zawodnikom trenera Mariusza Bajaka. Gołym okiem widać , jak ciężko pracują na treningach aby grać jak na najwyższym poziomie , co przynosi oczekiwane rezultaty.

Skład: Hanusiak Tymoteusz, Jaśkowiec Kacper, Majchrzak Maciej, Zborowski Patryk, Słowik Karol, Ostafin Bartłomiej, Kozak Jakub, Szlachetka Maksymilian, Bajerek Bartłomiej, Rapacz Filip, Wydra Wojciech – Worwa Sebastian, Michorczyk Ireneusz, Mirochna Jacek, Luberda Filip.

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianka Pcim