U17: Lider pokonany! KS Pcimianka - MKS Sandecja N. Sącz 1:0

W sobotę /03.11.18/ do Pcimia zawitał lider II Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych - Sandecja Nowy Sącz. Drużyna Sądeczan z pewnością nie będzie dobrze wspominać meczu z Pcimianką. Wicelider na własnym stadionie wysoko zawiesił poprzeczkę, której przyjezdni nie zdołali pokonać. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, na wagę trzech punktów  zdobył dobrze dysponowany tego dnia Piotr Kolbiarz.

Podopieczni trenera Marka Marszalika wyszli na to spotkanie bardzo zdeterminowani, pragnąc zrewanżować się Sandecji za porażkę w Nowym Sączu 0:1. Pcimianka od początku spotkania przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Sandecja z kolei szukała swoich szans w kontrach. W 25 minucie bliski zdobycia  bramki dającej  prowadzenie dla Czarno-Czerwonych był Pandyra Daniel, który popisał się ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Drabika.  Piłka odbiła się od poprzeczki i niestety nie wpadła do bramki gości. W 30 minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Mateusz Leżański, ale piłka po jego strzale z 7 metra została zablokowana przez obrońce Sandecji. W pierwszej połowie młodzi zawodnicy Pcimianki jeszcze kilkakrotnie szukali strzałów z dystansu, jednak były one nie celne. Zawodnicy z Nowego Sącza zagrozili dwukrotnie bramce gospodarzy. Świetnie w bramce spisywał się jednak Gaudyn. Do przerwy więc mieliśmy remis, ze wskazaniem na gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pcimianka nadal dłużej utrzymywała się przy piłce i dominowała w środkowej strefie boiska. Sandecja szukała kontrataków. W 65 minucie Mizera Maciej idealnie "obsłużył" wychodzącego na prostopadłe podanie Piotra Kolbiarza.  W sytuacji sama nas sam z golkiperem przyjezdnych Piotr idealnie uderzył  dając prowadzenie gospodarzom. Od 75 minuty Pcimianie grała w przewadze jednego zawodnika, gdyż jeden z graczy gości otrzymał czerwona kartkę. Wynik do końca zawodów już nie uległ zmianie.  Pcimianka pokonała lidera w ostatniej kolejce ligowej na własnym stadionie i awansowała o szczebel wyżej. W rundzie wiosennej drużynę Pcimianki zobaczymy w najlepszej ósemce Małopolski - w I Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Awans do najlepszej ósemki w Małopolsce to wielki sukces całej drużyny oraz trenera. Zawodnicy, którzy jeszcze nie tak dawno stawiali swoje pierwsze kroki w Szkółce Piłkarskiej Pcimianki lada moment będą występować w zespole seniorskim. Może wówczas w końcu Klub Sportowy Pcimianka, który w ostatnich latach rozwinął się w zastraszającym tempie będzie mógł liczyć na należyte wsparcie finansowe Gminy Pcim. Póki co awanse drużyn młodzieżowych nie robią większego wrażenia na Radnych Gminy, stąd też wielce prawdopodobne jest, iż to Rodzice będą zmuszeni udźwignąć ciężar finansowania drużyn juniorskich w lidze wojewódzkiej...

Pcimianka Pcim- Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

Bramki: Kolbiarz Piotr

Pcimianka: Gaudyn, Kowalcze( Słowik) Jaśkowiec, Majchrzak, Kozak (Szlachetka), Leżański (Ostafin), Mizera (Mirochna), Kolbiarz, Drabik (Luberda), Pandyra, Woś (Proszek)