Orliki Pcimianki Mistrzem Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice !!!

W kategorii Orlika Pcimianka drugi rok z rzędu okazała się najlepszą drużyną w Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice. W zeszłym roku chłopcy z rocznika 2005 w finałach nie mieli sobie równych. Dzisiaj ze starszych kolegów przykład wzięli chłopcy z rocznika 2006. W finale wyższość Czarno - Czerwonych musiał uznać UKS Topór Tenczyn..

Rekordowa liczba drużyn orlików wzięła udział w eliminacjach turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice. Spośród 31 drużyn do ścisłego finału awansowało 8 najlepszych ekip z terenu Powiatu Myślenice. Do wyłonienia najlepszej 8 potrzebna była dodatkowa faza eliminacji. Przed tygodniem w bardzo mocno obsadzonej grupie Pcimianka uplasowała się na 1 miejscu i pewnie awansowała do grona "najlepszych".

Wydawać się mogło, że faworyt pewnie awansuje do finału. Nic bardziej mylnego. Po pierwszych dwóch spotkaniach Pcimianka miała zaledwie 2 punkty. W grupie jednak poziom był bardzo wysoki stąd tez przeciwnik również gubił punkty. O losie awansu do finału miał zadecydować ostatni mecz grupowy, w którym Pcimianka mierzyła się z Dalinem Myślenice. Zwycięstwo choćby 1:0 premiowało awansem podopiecznym trenera Artura Olszanickiego. Porażka to ostatnie miejsce w grupie.

KS PcimiankaPcim - Raba Dobczyce 0:0

Nie trudno zauważyć, iż nasze drużyny w tym roku maja niezwykle trudno w każdym spotkaniu. Mecze choć często zwycięskie wymagają wzniesienia się na wyżyny. Każdy spotkanie cechuje wysokie tempo gry. Już pierwszy rywal, Raba Dobczyce postawił trudne warunki. Mecz mimo, że pod dyktando Pcimianki zakończył się zaledwie bezbramkowym remisem.

KS Pcimianka Pcim- Futbol Brzączowice 1:1(Kalisz Arkadiusz)

W drugim spotkaniu Czarno - Czerwoni powinni odnieść zwycięstwo. Futbol, choć grający zespołowo nie stworzył wielu klarownych okazji do pokonania Karola Banka. Zgodnie z planem Czarno - czerwoni wyszli na prowadzenie za sprawa precyzyjnego wykończeniaArkadiusza Kalisza. Niestety podopieczni trenera Artura Olszanickiego skomplikowali sobie sytuację w grupie tracąc bramkę po własnym błędzie. Rywal doprowadziwszy do wyrównania mądrze się bronił. Mimo kilku mocnych uderzeń z dystansu, golkipera Futbolu nie udało się pokonać.

KS Pcimianka Pcim- KS Dalin Myślenice 1:0(Kalisz Arkadiusz)

Jak to mówią:"Jeśli umiesz liczyć to licz na siebie". Te słowa do serca wzięli sobie młodzi gracze Pcimianki w meczu o finał. Tylko zwycięstwo bowiem zapewniało przepustkę do obrony tytułu najlepszej drużyny w powiecie kategorii orlika. Obie drużyny zagrały bardzo ambitnie. Broniąc głównie dostępu do własnej bramki. Celne trafienie na wagę awansu do finału zaliczyłArkadiusz Kalisz, który huknął z rzutu wolnego nie do obrony. Dalin mimo ambitnej gry do końca nie był w stanie zmielić końcowego rezultatu.

FINAŁ:

KS Pcimianka Pcim- UKS Topór Tenczyn 2:0 (Rapacz Marcin x2)

Pcimianka w finale zagrała bardzo dojrzale, wypełniając założenia przedmeczowe. Przykładem może być choćby druga bramka zdobyta przezMarcina Rapaczapo perfekcyjnym rozegraniu kornera. Wspomniany zawodnik Pcimianki rozegrał bardzo dobre spotkanie. Marcin w finale świetnie prezentował się w grze ofensywnej. To jego autorstwa była również pierwsza bramka zdobyta po dwójkowej akcji z Arkadiuszem Kaliszem. Dość szybko strzelona bramka pozwoliła umocnić wiarę we własne umiejętności oraz końcowe zwycięstwo.

Podopieczni trenera Artura Olszanickiego w całym turnieju prezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych. Dobra gra naszych zawodników przełożyła się na zasłużone zwycięstwo w całym turnieju. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym piłkarzom ;)

Skład:

Banek Karol, Filuciak Jan, Rapacz Marcin, Kalisz Arkadiusz, Kozak Jakub, Pukrop Wiktor, Ostafin Bartłomiej, Rojek Jan, Ptak Mikołaj, Ozga Jakub.