Trampkarze Mistrzem Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice !!

Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice podobnie jak rok temu powędrował do Pcimia. Czarno - Czerwoni wygrali wszystkie spotkania w grupie, a w finale pokonali Topór Tenczyn !!!

W całym Turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice udział wzięło 21 drużyn. Do ścisłego finału, który został rozegrany w Hali Widowiskowo - Sportowej w Myślenicach awans uzyskało 8 najlepszych zespołów. Wśród tej ósemki znalazły się obie ekipy Pcimianki.

Drużynie "Czerwonych", która składała się w całości z rocznika 2003 nie udało się uzyskać korzystnego rezultatu w końcowym rozrachunku. Sam udział w finałach jest jednak sporym sukcesem. Na zwycięstwa przyjdzie czas za rok. W drużynie zabrakło kilku podstawowych zawodników. Między innymi Bajerka, Kozaka M, Grzędy i Majchrzaka.

O najwyższe cele rywalizowała ekipa "Czarnych" składająca się głównie z chłopców z rocznika 2002. Pcimianka w grupie pokonała Rabę Dobczyce, Dalin Myślenice oraz Beskid Tokarnia.

KS Pcimianka Pcim- KS Raba Dobczyce2:0 (Kolbiarz Piotr x2)

W meczu z Rabą to Pcimianka dyktowała warunki. Prowadzenie objęła po składnej akcji całej drużyny. Zarówno pierwszą akcję bramkową jak i druga świetnie wykończył Piotr Kolbiarz. Pcimianka wygrała pewnie i zasłużenie.

KS Pcimianka Pcim- Dalin Myślenice3:1 (Kolbiarz Piotr, Drabik Kamil, Kozak Jakub)

Dalin w pierwszym spotkaniu okazał się lepszy od Beskidu Tokarnia było więc jasne, iż tego meczu nie można przegrać myśląc o finale. Poszło zgodnie z planem. Pierwszą bramkę strzelił Kolbiarz Piotr. Dalin szybko wyrównał, jednak radość nie trwała zbyt długo. Drugi raz Czarno - Czerwoni na prowadzenie wyszli za sprawa Kamila Drabika. Chwilę później wszelkie wątpliwości o tym kto zagra w finale rozwiał Kozak Jakub.

KS Pcimianka Pcim- Beskid Tokarnia3:0 (Kozak Jakub x2, Leśniak Artur)

Mecz z Tokarnią nie miał już większego znaczenia, jeśli chodzi o dalszy etap gier. Mimo to Pcimianka zagrała jak na faworyta przystało. Zagrała pewnie i zasłużenie pokonała Beskid 3:0. Do siatki rywali trafił dwukrotnie Kozak Jakub. Wynik ustalił Leśniak Artur.

FINAŁ:

KS Pcimianka Pcim- UKS Topór Tenczyn1:0 (Mizera Maciej)

Jak na finał przystało emocji nie brakowało do samego końca. Początkowo jednak obie ekipy zaczęły dość spokojnie, rozważnie i bez ryzyka z tyłu. Pcimianka dłużej utrzymywała się przy piłce, konstruując swoje ataki pozycyjne. Bramki jednak nie padały. Finał nabrał tempa dopiero na 5 minut przed końcem kiedy to za faul arbiter z placu gry delegował Jarosława Kowalcze. Rywal grał 2 minuty w przewadze jednego zawodnika. Przewagi jednak nie wykorzystał. Można by rzec nawet, iż to nasi zawodnicy bardziej byli zdeterminowani w tym momencie spotkania. Na słowa uznania zasłużył Piotr Kolbiarz, który zdołał odebrać piłkę na własnej połowie jednemu z obrońców i ruszył w kierunku bramki rywala. Bramkarz ratując się przed utratą bramki faulował napastnika Pcimianki przed polem karnym. Sytuacja nagle się odwróciła. Pcimianka wróciła do gry w pełnym składzie, Topór natomiast musiał sobie radzić bez bramkarza. Doświadczona drużyna takich okazji nie marnuje. Zespołowa gra przyniosła efekt na 2 minuty przed końcem zawodów. Składną akcję całego zespołu wykończył Mizera Maciej i Pcimianka mogła się cieszyć z tytułu najlepszej drużyny Powiatu Myślenickiego

Indywidualną nagrodą został uhonorowanyLeśniak Artur, który został uznanyNajlepszym Zawodnikiem Turnieju.