IV liga: Ośmiu juniorów wystąpiło w meczu derbowym przeciwko Dalinowi !!!

Dalin Myślenice podczas wczorajszych IV - ligowych derbów pokonał podopiecznych trenera Szymona Stawowego 3:1. Czarno - Czerwoni wyraźnie osłabieni absencją nieobecnego Chibuueze Onwudi oraz Karamo Sane mieli bardzo trudne zadanie. Jedyną bramkę dla nasze drużyny w pierwszej odsłonie zdobył Michał Banik.

KS Dalin - KS Pcimianka 3:1 /Banik 23'/

Pcimianka: Jekot /Gaudyn 60'/, Bartosz, Sadio, Pandyra K, Burtan /Flig 50'/ - Wrześniak /Pandyra D 46'/, Zięba /Mizera 46'/ Banik Michał, Czapla, Gondko, Maciej Banik.

W pierwszej połowie Dalin objął prowadzenie w w 7 minucie za sprawą Michała Góreckiego. Pcimianka zdołała jednak doprowadzić do wyrównania w 23 minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Michał Banik. Mający przewagę w posiadaniu piłki myśleniczanie ponownie wyszli na prowadzenie w 36 minucie, a swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył wspomniany skrzydłowy Dalinu - Michał Górecki.

W drugiej odsłonie Pcimianka przeprowadziła szereg zmian a na murawie pojawiła się niemal w całości drużyna juniorów. W bramce Adriana Jękota zastąpił wychowanek naszej Szkółki Piłkarskiej - Łukasz Gaudyn. W środku pola Jakuba Wrześniaka oraz Jakuba Ziębę zastąpili kolejni wychowankowie Szkółki Piłkarskiej Pcimianki -  Pandyra Daniel oraz Mizera Maciej. Cała trójka to zawodnicy w wieku 16/17 lat, którzy obecnie występują głównie na poziomie Małopolskiej I Ligi Juniora Młodszego. W 50 minucie do wyżej wymieniony trójki dołączył Arkadiusz Flig, który zastąpił Jakuba Burtana.

Wydawać by się mogło, że odmłodzony skład w drugiej odsłonie przywiezie do Pcimia przysłowiowy "worek bramek". Nic bardziej mylnego. Młoda Pcimianka pokazała prawdziwy charakter prezentując swoje piłkarskie umiejętności. Dalin podwyższył wynik spotkania dopiero w 87 minucie, jednak druga połowę możemy zaliczyć jak najbardziej na plus w wykonaniu naszych wychowanków.

Jeszcze kilka lat wstecz nie do pomyślenia było, żeby Pcimianka rywalizowała jak równy z równym z Dalinem Myślenice, choćby na poziomie juniora. Dzisiaj wyraźnie ta różnica została zatarta, dzięki dobremu szkoleniu młodzieży w Pcimiu. Wszyscy głęboko wierzymy, że już niebawem o sile pierwszego zespołu będą stanowić własnie młodzi wychowankowie działającej już siódmy rok Szkółki Piłkarskiej Pcimianki

Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy Wszystkim naszym Sponsorom, w szczególności podziękowania kierujemy pod adresem Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka. W swoich podziękowaniach pamiętamy również o sponsorze pierwszej drużyny Naszym Prezesie - Janie Pawliku