Pierwszy dzień obchodów 50 - lecia Klubu !!!

W minioną sobotę i niedzielę odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia powstania Klubu Sportowego Pcimianka Pcim. Pomimo tego, iż pogoda nie do końca dopisała wszystkie zaplanowane wydarzenia odbyły się zgodnie z planem.

Na początek dwudniowego Święta odbyły się rozgrywki najmłodszych adeptów futbolu. Zawodnicy z roczników 2009, 2010, 2011 i 2012 rozgrywali mecze ze swoimi rówieśnikami. Jak zwykle w tego typu spotkaniach nie zabrakło emocji oraz wielu pięknych akcji i bramek. Dzieci świetnie się bawiły a ich rodzice z dumą mogli spoglądać na swoje pociechy. W turnieju nie mogli uczestniczyć chłopcy ze starszych kategorii wiekowych, gdyż pod wodzą trenerów Marka Marszalika, Mariusza Bajaka i Łukasza Serafina przebywają we Władysławowie na obozie przygotowawczym.

Galeria z turnieju w linku http://pcimiankapcim.futbolowo.pl/gallery/53496

Po skończonym turnieju dzieci, na boisku pojawili się seniorzy, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Pcim. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie 3 drużyny z naszej Gminy: Pcimianka Pcim, Wicher Stróża, LKS Trzebunia. Emocji nie brakowało w żadnym meczu. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte. Nikt ani myślał odpuszczać. Ostatecznie nie było niespodzianki i najlepszą drużyną został gospodarz turnieju - zespół Pcimianki Pcim. Drugie miejsce po niezwykle emocjonującym boju z LKS Trzebunia zajął Wicher Stróża.

• Pcimianka - Wicher 5:1
  • Pcimianka - Trzebunia 1:0
  • Wicher - Trzebunia 3:2

Galeria z turnieju w linku http://pcimiankapcim.futbolowo.pl/gallery/53497

Po skończonym turnieju o Puchar Wójta na murawie zaprezentowali się oldboje Pcimianki i Dalinu Myślenice. Trzon drużyny z Pcimia tworzyli zawodnicy, którzy 10 lat temu wywalczyli historyczny awans do klasy Okręgowej m.in.: Roman Olszanicki, Marek Juszczak, Michał Gancarczyk, Krzysztof Dziadkowiec, Mariusz Bajak i Piotr Muniak. Na boisku w Czarno - Czerwonych barwach zagrało również kilku zawodników, którzy jeszcze we wcześniejszych latach reprezentowali nasze barwy. Drużyna Dalinu przyjechała w bardzo mocnym zestawieniu z zawodnikami. Wielu z tych zawodników dopiero co skończyło swoje występy na boisku a kilku z nich wciąż gra jeszcze w niższych ligach. W barwach drużyny z Myślenic mogliśmy zaobserwować kilku zawodników, którzy mają swoją przeszłość w Pcimiance m.in. były trener naszego klubu Józef Panuś, byli gracze Piotr Malina czy Paweł Tomeczko, a także obecny członek zarządu Wiesław Ostafin. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Widać było, iż zawodnicy nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Szybkie i składne akcje przeradzały się w piękne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla drużyny z Myślenic. Brawa należą się jednak wszystkim zawodnikom za świetną postawę w tym meczu. Jest to przykład dla innych, że często nawet po 40 czy 50 urodzinach można trzymać świetną formę !

Wszystkie mecze zarówno turnieju o Puchar Wójta jak i mecz oldbojów sędziował były gracz Pcimianki a obecnie sędzia piłkarski Bartosz Pawlik. Asystowali mu: Bartłomiej Hajdas, Krzysztof Wątorek i Krzysztof Cienkosz. Wszystkim sędziom bardzo dziękujemy za pomoc !

Galeria z meczu w linku http://pcimiankapcim.futbolowo.pl/gallery/53498

Po emocjach piłkarskich przyszedł czas na koncert "Jesiki" oraz zabawy do późnych godzin nocnych.