Trener Marcin Sadko o meczu ostatniej kolejki w rundzie jesiennej!

Trener KS Pcimianka Pcim Marcin Sadko

Jak trener ocenia dzisiejsze spotkanie z drugą drużyną Wisły Kraków ?

Trener: "Przyszło nam dzisiaj grać z dobrym zespołem. Zawodnicy Wisły są na dobrym poziomie pod względem umiejętności piłkarskich. Problemem na pewno wybyły warunki boiskowe.  Z pewnością przy dobrze przygotowanym boisku byłby to trochę inny mecz, nie mniej jednak podeszliśmy do tego spotkania jak każdego innego, skoncentrowani. Zdecydowanie chcieliśmy wygrać dzisiejsze zawody od początkowych minut. Natomiast mecz się różnie układa, jedna kontra błąd bramkarza w momencie uderzenia na bramkę i przeciwnik strzela bramkę. Mimo utraty bramki nie odpuściliśmy dalej szukając swoich szans, a mieliśmy sporo sytuacji. Nie wszystkie okazje udaje się wykończyć, natomiast udało nam się wyrównać przed przerwą. Wiedzieliśmy, że po przerwie musimy szukać drugiej, trzeciej bramki żeby odskoczyć, bo przeciwnik ma groźnych zawodników jeśli chodzi o stałe fragmenty, czy możliwość rozegrania piłki w ataku pozycyjnym. Już w 46' mieliśmy sytuacje bramkową, po silnym uderzeniu Lucky Friday w światło bramki, niestety na drodze stanął zawodnik gości. Nie poddaliśmy się i dalej szukaliśmy tej bramki. Udało się w końcu ją strzelić. Po objęciu prowadzenia  nie odpuściliśmy, nie usiedliśmy na laurach, tylko dalej szukaliśmy kolejnej żeby przypieczętować zwycięstwo. Skończyło się 2:1 i jesteśmy zadowoleni że ze ten mecz wygraliśmy"

Kto zasłużył na wyróżnienie w drużynie?

Trener: W tym meczu na pochwałę zasłużyli  wszyscy zawodnicy od bramkarza począwszy po każdego zawodnika, który był na boisku jak również tych wchodzących z ławki rezerwowych, a także tych którzy nie weszli ponieważ wszyscy solidnie trenują. Wszyscy podchodzą bardzo profesjonalnie do swoich obowiązków. Wiadomo każdy na co dzień ma jeszcze swoją i nie zawsze jest taka sytuacja ze ma 100% obecności na treningach. Sytuacje są różne, nagle się okazuje że musi dłużej zostać w pracy, natomiast tak naprawdę wszyscy wiedza ze obowiązek jest pojawienia się na każdym treningu. Trzeba być jednak człowiekiem i życiowo podejść do tego, ponieważ czasami się zdarza ze chłopak musi zostać w szkole, że musi coś poprawić i nie może pojawić się na treningu. Każdy jednak jest na tyle są w porządku, że komunikują się jeśli kogoś może nie być w danym dniu. Dlatego też wszystkich chce wyróżnić, bo wszyscy ciężko i solidnie pracowali podczas tej całej rundy.

Kilka słów o zakończonej rundzie na wysokim 3 miejscu ?!

Trener: Początek mieliśmy ciężki, trudny, natomiast w miarę upływu czasu doszliśmy do lepszej dyspozycji fizycznej, lepszej organizacji gry i to przynosiło nam punkty w kolejnych spotkaniach.

Przed podjęciem pracy tutaj w Pcimiu, wiedziałem ze czwarta liga będzie bardzo ciężka bo obserwując drużyny, widząc ze zwiększyła się liczba zespołów do osiemnastu, czyli siedemnaście meczy w rundzie to jest spory bagaż meczy dla zawodników. Tym bardziej, że  uprawiają piłkę nożną półprofesjonalnie. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni, że jesteśmy tak wysoko w tabeli, ale nie przyszło to łatwo, solidna pracą chłopaki do tego doszli i sumiennością, bez tego ich zaangażowania nie byli by wstanie osiągnąć takiego wyniku.