U17: Juniorzy Młodsi powiększają przewagę nad drugą Sandecją Nowy Sącz !!!

Po czterech kolejnych zwycięstwach w Małopolskiej I Lidze Juniorzy Młodsi Pcimianki udali się do Nowej Huty, gdzie czekała ich trudna przeprawa z Hutnikiem. Mecz zakończył się remisem 3:3, choć do 95 minuty zawodów Czarno - Czerwoni prowadzili 3:2.  Lider jednak pozostaje w Pcimiu, bowiem porażki w Tarnowie doznała druga Sandecja Nowy Sącz.

HKS Hutnik Kraków - KS Pcimianka Pcim 3:3 /Mizera, Leżański, Olszanicki/

Pierwsze minuty nie były najlepsze w wykonaniu naszej ekipy, brak koncentracji i od razu trzeba było myśleć o odrabianiu strat. Drużyna Hutnika z animuszem ruszyła do ataku i w jednej z pierwszych akcji zawodnik z bocznej strefy boiska dograł idealna piłkę na wchodzącego napastnika dając prowadzenie swojej drużynę. Po kilku minutach było już 1:1.  Prostopadłą piłkę z środka pola na gola zamienił Mateusz Leżański. Skrzydłowy Pcimianki uderzając "po długim" nie dał szans golkiperowi Hutnika na skuteczną interwencję. Druga bramkę dla naszej drużyny, dającą prowadzenie zdobył z rzutu wolnego kapitan Czarno - Czerwonych, Maciej Mizera.

O tym, że w sobotnim spotkaniu Czarno - Czerwonym przyjdzie rywalizować nie tylko z zespołem Hutnika szybko przekonali się podopieczni trenera Marka Marszalika. Nie sposób pominąć aktora trzeciego planu - mowa tutaj o arbitrze głównym, który całe zawody "pilnował wyniku". Hutnik wyrównał bowiem po prezencie od arbitra w postaci rzutu karnego. Zdumienie po rzekomym faulu ogarnęło nawet zawodników Hutnika, jednak z prezentu oni skorzystali wyrównując stan meczu.

W 70 minucie ponownie na prowadzenie wyszli Czarno - Czerwoni. Tym razem dał znac o sobie Filip Olszanicki, który z 25 metra "wyczyścił pajęczynę" w bramce Hutnika. Bramka z cyklu tych określanych jako "stadiony świata". Wynik można było podwyższyć, gdy oko w oko z bramkarzem stanął Karol Słowik, a następnie Damian Woś, niestety sztuka ta się nie udała. Hutnik w ostatniej akcji meczu w zamieszaniu podbramkowym zdołał wyrównać.

Sukcesy naszych Juniorów Młodszych nie były by możliwe gdyby nie finansowe wsparcie Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka oraz Radnych Gminy Pcim - w szczególności Pana Piotra Sadowskiego, Dariusza Hodurek oraz Mariana Dziadkowiec za co z serca dziękujemy.