Brat Cukrownik Siennica Nadolna - Spółdzielca Siedliszcze

Tomasz Bielecki Trener

bobby6

09.09.2015

W środę 09.09.2015 zmierzyliśmy się w czwartej kolejce klasy okręgowej w Siennicy Nadolnej z miejscowym Bratem. Było to dość ważne spotkanie dla obydwu drużyn gdyż dotychczas nie zanotowały one żadnej zdobyczy punktowej. Jedno było pewne przed meczem, że któryś z zespołów
( lub obydwa) będzie się cieszył ze zdobyczy punktowej po raz pierwszy w tym sezonie.

Spotkanie może nie było porywającym widowiskiem, ale z pewnością dostarczyło spodziewanych emocji. Toczyła się zacięta walka o każdy centymetr boiska. Od początku meczu Brat osiągnął nieznaczna przewagę, z której niewiele wynikało gdyż gracze gości byli bardzo skoncentrowani w swoich poczynaniach obronnych. Uważna gra w obronie Spółdzielcy została nagrodzona. W 25’ Łukasz Lechowski otrzymał prostopadłą piłkę od Tomka Denysiuka i z obrońcami na plecach zdołał umieścić piłkę w bramce gospodarzy.

Brat nie załamał się po straconej bramce i zaciekle atakował. W 43’ Kister skutecznie egzekwował rzut wolny i gracze gospodarzy doprowadzili do wyrównania.

W zasadzie II połowa spotkania była bardzo podobna do pierwszej. Brat atakował, a Spółdzielca skutecznie kontratakował. W 60’ znowu Leon wykorzystując błąd środkowych obrońców Brata uprzedził bramkarza i piłka po odbiciu od poprzeczki i próbie dobitki wykonywanej przez niefortunnego strzelca spadła pod nogi Artura Hawerczuka, który bez problemu umieścił ją w siatce. Brat znowu nie poddał się po straconej bramce i w 75’ udało się mu wyrównać stan rywalizacji. Wydawało się że spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Ale zwyciężyła ogromna ambicja i chęć odniesienia zwycięstwa. Paweł Żukowski kapitalnym uderzeniem z półwoleja w 87’ umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki gospodarzy. Pomimo kilku jeszcze akcji z obu stron spotkanie zakończyło się nieznacznym zwycięstwem gości i 3 punkty pojechały do Siedliszcza.

Duże brawa należą się graczom dwóch zespołów, którzy zostawili mnóstwo zdrowia na boisku. Nas bardzo cieszą 3 punkty. Mamy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Jeszcze raz brawo!!

Kolejny mecz odbędzie się w Siedliszczu w najbliższą niedzielę o godzinie 15.00. Rywalem będzie drużyna Frassati Fajsławice. Spotkanie seniorów zostanie poprzedzone meczem juniorów. Serdecznie zapraszamy.