Autor:

lukiwrz

Utworzono:

09.04.2016

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo tarnowskiej A-klasy zespół Śmigna pokonał na wyjeździe drużynę z Koszyc Wielkich Wielkich 4:0. Mecz mógł się wyśmienicie rozpocząć dla naszej ekipy lecz po dograniu Minorczyka, Żaba minimalnie pudłuje. W 22 minucie po składnej akcja wychodzimy na prowadzenie. Po efektownym rozegraniu w środku pola, futbolówka powędrowała na lewe skrzydło gdzie Minorczyk po nawinięciu jednego z rywali zdecydował się na strzał. Golkiper gospodarzy paruje uderzenie wprost pod nogi Kurka, a ten nie miał już problemów z wpakowaniem piłki do pustej bramki. Chwilę później powiększamy swoją przewagę. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Szatko, który z zimną krwią wykorzystał niefrasobliwość bloku defensywy Koszyc Wielkich. W 30 minucie mogliśmy strzelić kolejnego gola, tym razem jednak, po soczystym strzale Szatki, piłka ostemplował słupek.

Po zmianie stron, mając korzystny wynik Śmigno, cofnęło się by zabezpieczyć tyły i groźnie kontratakowało. Gospodarze jednak nie zagrozili zbytnio bramce strzeżonej przez świetnie dysponowanego tego dnia Wiśnickiego. W 65 minucie, po faulu przed polem karnym na Szatce, Nytko obejrzał drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska. Do rzutu wolnego podszedł A.Domagała i perfekcyjnym strzałem w okienko bramki podwyższa wynik spotkania. W końcówce zawodów ustalamy wynik spotkania na 4:0. Po strzale Żaby, futbolówka powędrowała na długi słupek, a tam zamykający akcję Kurek wpakował piłkę do siatki obok interweniującego golkipera gospodarzy.