Nafta Kryg Gospodarze

Szymon Luksa nierozważne odepchnięcie przeciwnika
Patryk Ludwin przerwanie korzystnej akcji
Witek Dobromir przerwanie korzystnej akcji
Patryk Wszołek nierozważny atak na nogi przeciwnika
Jakub Białas niesportowe zachowanie "kurwa co ty gwizdasz"

Filip Rzepiela Kierownik drużyny
Grzegorz Orzechowski Opieka medyczna
Sławomir Luksa Trener

frzepiela19

20.07.2020

W niedzielę 19 lipca nasza drużyna rozegrała pierwszy oficjalny mecz w ramach 1 rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice. Naszym przeciwnikiem był rywal zza miedzy LKS Wójtowa. Obie drużyny wyszły na mecz bardzo zmotywowane - walka toczyła się o miano lepszej drużyny w gminie. Mecz od początku był bardzo wyrównany - obie drużyny chciały szybko wyjść na prowadzenie. W 17 minucie po faulu obrońcy Wójtowej sędzia Bogusław Moroń podyktował rzut karny. Szymon Tarka pewnie pokonał bramkarza Wójtowej i Nafta Kryg wyszła na prowadzenie. W 28 minucie po wrzutce Sławomira Luksy silnym strzałem z pierwszej piłki bramkarza rywali pokonał Paweł Fejklowicz. W 33 minucie po faulu jednego z obrońców Nafty Kryg sędzia podyktował jedenastkę dla Wójtowej. Do piłki podszedł Łukasz Kwarciński i pokonał Bartłomieja Stróżyka. Drużyna rywali chciała doprowadzić do remisu, jednak nasi obrońcy oraz świetnie dysponowany Bartłomiej Stróżyk nie ułatwiali im tego zadania. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 2:1 dla Nafty. W drugiej połowa gra stała się jeszcze bardziej napięta. Zarówno jedna jak i druga drużyna stwarzała sytuacje bramkowe jednak obrońcy byli górą. W 58 minucie Szymon Luksa zaatakował bramkę Wójtowej. Oddaje strzał, bramkarz łapie jednak piłka wypada mu z rąk. Szymon Luksa dopada do piłki i zdobywa bramkę na 3:1. W 65 minucie boisko opuszcza strzelec bramki na 3:1. W jego miejsce pojawia się Szymon Kosiba. W 68 minucie z poważną kontuzją złamania prawej ręki po bardzo brzydkim zagraniu zawodnika Wójtowej boisko opuścił nasz bramkarz Bartłomiej Stróżyk - jego miejsce w bramce oraz opaskę kapitana przejął Sławomir Luksa. W 75 minucie po faulu zawodnika Wójtowej boisko z urazem kostki opuszcza Patryk Ludwin. Jego miejsce zajmuje Bogusław Bolek. Niestety to nie był ostatni uraz - w 81 minucie boisko z urazem opuścił Kacper Przybyło - w jego miejsce pojawił się Grzegorz Orzechowski. Po bardzo nerwowej końcówce mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Nafciarzy - nasi zawodnicy ze względu na wolny los w 2 rundzie zagrają dopiero w 3 rundzie z Staszkówką (mecz wyjazdowy) bądź Racławicami (mecz domowy) - rywal zostanie wyłoniony za tydzień. Gratulujemy naszym zawodnikom, naszemu kapitanowi Bartłomiejowi Stróżykowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz żeby wrócił silniejszy! Wyleczenia urazu życzymy również Patrykowi Ludwinowi oraz Kacprowi Przybyło.

Fotorelacje z meczu pucharowego I runda PP : LKS NAFTA KRYG - LKS Wójtowa | Derby Gminy Lipinki
https://naftakryg.futbolowo.pl/gallery/55829<- Fot. Filip Rzepiela
https://naftakryg.futbolowo.pl/gallery/55830<- Fot. Leszek Boszkowicz