Pcimianka gotowa na start !

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 meczem z Górnikiem Wieliczka przed własną publicznością seniorzy Pcimianki zainaugurują sezon 2018/19...

Drużyna Pcimianki przygotowania do nowego sezonu zaczęła 16 lipca pod wodzą nowego trenera - Dariusza Sieklińskiego. Okres przygotowawczy był krótki bowiem trwał tylko 4 tygodnie, ale na pewno był bardzo intensywny. Zadaniem nowego trenera było jak najlepsze przygotowanie drużyny do sezonu, poznanie obecnych zawodników Pcimianki oraz przetestowanie nowych graczy, którzy mieli przyjść w miejsce tych, których odeszli. Pcimianka rozegrała 5 sparingów z mocnymi przeciwnikami. 3 z nich wygrała, 2 razy musiała uznać wyższość rywala.

Podhale Nowy Targ - Pcimianka 7-3

Kalwarianka - Pcimianka 1-4

BKS Bochnia - Pcimianka 1-3

Soła Oświęcim - Pcimianka 1-0

Limanovia - Pcimianka 0-2

Zmian w drużynie jest kilka. Z podstawowych graczy odszedł bramkarz Migdał, obrońcy Filipek i Poniedziałek, pomocnik Gładysz oraz napastnik Ciećko. Poza tym z drużyną pożegnali się jeszcze Szlachta i Pietrzyk oraz wychowanek naszego klubu Olszanicki, który występował w seniorach Naszego Klubu przez ostatnich 5 lat. Niestety z gry zrezygnowali również dwaj inni gracze, którzy od wielu lat stanowili o sile Pcimianki i grali w naszej drużynie jeszcze 10 lat temu w A klasie. Są nimi Piotr Muniak i Mariusz Bajak. Bajak prowadzi 3 drużyny młodzieżowe i brakuję mu czasu jeszcze na grę w seniorach. Również Muniak narzeka na brak czasu na treningi. Niestety martwi to, że również inny miejscowy gracz, który od kilku lat był czołową postacią Mateusz Dąbrowa wciąż narzeka na ból pleców i nie trenuje. Wszystkim graczom, którzy opuścili Nasz Klub serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie Czarno-Czerwonych barw i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.

Po stronie zysków jest również kilku niezłych zawodników, którzy z pewnością wniosą sporo jakości Na pewno wzmocnieniem będzie bramkarz Adrian Jękot, który poprzednią rundę spędził w Hutniku Nowa Huta, a wcześniej występował m.in. w Michałowiance. Do drużyny z wypożyczeń wracają Tomasz Kwiecień i Bartłomiej Chlebda. Z juniorów Wisły Kraków przychodzi starszy brat Maćka Banika-19 letni Michał, który jest ofensywnym pomocnikiem lub napastnikiem. Z Węgrzcanki Węgrzce Wielkie przychodzi napastnik Karamo Sane, którzy wcześniej pracował z trenerem Sieklińskim w Michałowiance. Z Dalinu Myślenice dołącza do drużyny obrońca Michał Mistarz. Linię pomocy wzmacnia również 24 letni Mariusz Sierakowski, grający ostatnio w Sparcie Kazimierza Wielka a wcześniej m.in. w III ligowym Hutniku Kraków.

Odeszli:

Dawid Migdał (Hutnik Kraków)

Szymon Pietrzyk (Hutnik Kraków)

Bartosz Poniedziałek (Kaszowianka)

Andrzej Filipek (Słomniczanka)

Piotr Gładysz (Wiślanka Grabie)

Tomasz Ciećko (Wierchy Rabka)

Artur Olszanicki (Wierchy Rabka)

Kamil Szlachta (Sokół Borzęta)

Przybyli:

Adrian Jękot (Hutnik Kraków)

Tomasz Kwiecień (powrót z Górnika Wieliczka)

Bartłomiej Chlebda (powrót z Trzebinii)

Michał Mistarz (Dalin Myślenice)

Karamo Sane (Węgrzcanka)

Michał Banik (Wisła Kraków juniorzy)

Mariusz Sierakowski (Sparta Kazimierza Wielka)

Kadra Pcimianki na sezon 2018/2019:

Bramkarze: Adrian Jękot, Jakub Bodzioch

Obrońcy: Jan Czapla, Grzegorz Silczuk, Tomasz Kwiecień, Bartłomiej Chlebda, Michał Mistarz

Pomocnicy: Waldemar Luberda, Jakub Zięba, Chibueze Onwudi, Mouhamadou Sadio, Mariusz Sierakowski, Mateusz Dąbrowa

Napastnicy: Karamo Sane, Michał Banik, Maciej Banik

Z drużyną trenuje jeszcze kilku młodych zawodników, którzy skończyli wiek juniora i szukają klubów. Okienko transferowe otwarte jest do końca sierpnia i prawdopodobnie któryś z nich jeszcze wzmocni naszą drużynę.