Pcimianka gotowa na start !

Do rozpoczęcia ligi pozostały już niecałe 2 dni. Pcimianka w pierwszym meczu rundy wiosennej podejmować będzie Wiślankę Grabie. Rywal przez zimę mocno się wzmocnił i tydzień temu pokonał Unię Oświęcim aż 4-0 ! Jakie zmiany zanotowano w Pcimiu? W poniższym tekście możecie Państwo przeczytać krótkie podsumowanie okresu przygotowawczego oraz informacje na temat kadry na rundę wiosenną.

Po rezygnacji z prowadzenia drużyny drużyny duetu Siekliński-Będkowski zarząd Pcimianki musiał znaleźć nowego Trenera. Po krótkich poszukiwaniach zarząd Pcimianki postanowił, że da szansę Szymonowi Stawowemu, który wyraził chęć pracy w naszym klubie. Trener rodem z Górnego Śląska chciał spróbować sił w nieco innym środowisku i zacząć pracę w małopolskim klubie. Stawowy poprzednią rundę prowadził Sarmację Będzin, która występuje w IV lidze śląskiej. Wcześniej był trenerem w innych śląskich klubach m.in w Szczakowiance Jaworzno i Iskrze Pszczyna, które również występują w IV lidze.

Wraz z odejściem poprzednich trenerów z gry w naszym klubie zrezygnowało kilku zawodników m.in Sierakowski, Chlebda, Kwiecień. Tak więc Zarząd z nowym Trenerem musieli nieco przebudować drużynę. Treningi odbywały się 3 razy w tygodniu (najczęściej na orliku w Trzebunii, a także na obiektach klubowych, sztucznym boisku w Myślenicach oraz na orliku w Kasince). Do drużyny zostali włączeni najzdolniejsi  Juniorzy Pcimianki, którzy mieli okazje występować również w sparingach naszej drużyny.

Pcimianka zagrała 8 sparingów. Aż 6 z nich udało się wygrać. Biorąc pod uwagę fakt, iż w większości sparingów o sile drużyny stanowiła młodzież Pcimianki i można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, iż wyniki były nadspodziewanie dobre.

KS Pcimianka - Sparta Kazimierza Wielka 5:4 (Chibueze x2, Dziadkowiec, Wrześniak oraz zawodnik testowany)

KS Pcimianka - Lubań Maniowy 1-0 (Luberda)

KS Pcimianka - Nadwiślan Kraków 4:2 (Wrześniak x2, Mouhamadou, Testowany)

KS Pcimianka - Orkan Szczyrzyc 2:3

KS Pcimianka - Kalwarianka 5:1

KS Pcimianka - Podhale Nowy Targ 1:10

KS Pcimianka - Skawinka Skawina 4:2 (Maciej Banik x2, Chibueze, testowany)

KS Pcimianka - Czarni Staniątki 1:0 (testowany)

Drużyna kadrowo na pewno będzie różnić się od tej z jesieni. Niestety z Pcimianki odeszło kilku podstawowych graczy i wydaję się, że "na papierze" Pcimianka jest nieco słabsza niż w poprzedniej rundzie. Jest to natomiast szansa na pokazanie swoich umiejętności przez młodych naszych wychowanków, którzy mają okazję zbierać cenne doświadczenie na poziomie IV ligi.

Z Klubem zatem pożegnali się:

• Trenerzy Siekliński i Będkowski
  • Mariusz Sierakowski (Kaszowianka)
  • Bartłomiej Chlebda (Limanovia)
  • Tomasz Kwiecień (Trzebinia)
  • Michał Mistarz (powrót z wypożyczenia do Dalinu)
  • Jakub Skowron (Prądniczanka)
  • Sebastian Zdebski (juniorzy Hutnika)
  • Grzegorz Silczuk (wyjazd za granicę)
  • Jan Dziadkowiec (kontuzja)

Do drużyny po kilku latach przerwy powraca rodowity mieszkaniec naszej miejscowości Jakub Burtan, który ostatnio występował w Wierchach Rabka a wcześniej m.in w Dalinie i Orle Myślenice. Do drużyny dołącza również 4 młodych zawodników. Mieszkaniec sąsiedniej miejscowości - Krzczonowa 19-letni Michał Romaniak, który dotychczas całą swoją przygodę z piłką grał w Dalinie Myślenice. Z Orła Piaski Wielkie dołączył 19-letni  Michał Sudoł. Z juniorów Podbeskidzia Bielsko Biała dołączył 18-letni Konrad Gondko. A z B-klasowego Chełma Stryszów 17-letni Rafał Bartosz, którym interesowała się drużyna juniorów Cracovii.

Kadra Pcimianki na rundę wiosenną:

Bramkarze: Jakub Bodzioch, Adrian Jękot,

Obrońcy: Kacper Pandyra, Jan Czapla, Mouhamadou Sadio, Michał Sudoł, Rafał Bartosz, Jakub Burtan

Pomocnicy: Mateusz Dąbrowa, Waldemar Luberda, Jakub Zięba, Chibueze Onwudi, Jakub Wrześniak, Michał Romaniak, Konrad Gondko

Napastnicy: Michał Banik, Maciej Banik, Karamo Sane

Poza tym w składzie jest też kilku juniorów, którzy w zależności od potrzeb będą występować w pierwszej drużynie Pcimianki: : BramkarzTymoteusz Hanusiak, ObrońcyDaniel Mirek, Arkadiusz Flig i Piotr Stawowy, pomocnicy Daniel Pandyra, Piotr Kolbiarz i Jakub Jugowiec.