Seniorzy: Bramka Jakuba Burtana ozdobą pojedynku z Clepardią Kraków !!!

Po kilku spotkaniach bez punków, w Wielką Sobotę w końcu Pcimianka zgarnęła pełną pulę pokonując wysoko, bo aż 4:1 Clepardię Kraków. Ozdobą spotkania była bez wątpienia bramka z 25 metra z rzutu wolnego, której autorem był Jakub Burtan. Świetne zawody rozegrała cała drużyna, jednak na szczególne słowa uznania, oprócz wspomnianego wykonawcy rzutu wolnego, zasłużył tego dnia Karamo Sane, który rządził i dzielił w środku pola, oraz autor dwóch bramek - Michał Banik

W spotkaniu z Clepardią Kraków na debiut w seniorskiej piłce doczekało się dwóch wychowanków naszej Szkółki Piłkarskiej  17 - letni Daniel Mirek oraz 16 - letni Daniel Pandyra. Nasi juniorzy już w przerwie zimowej, do sezonu przygotowywali się z pierwszą drużyną, a zwracamy na to uwagę dlatego, iż to własnie na naszych wychowankach ma się opierać w przyszłości pierwsza drużyna Pcimianki.

KS Pcimianka Pcim - KS Clepardia Kraków 4:1 /Banik Michał x2, Jakub Burtan, Karamo Sane/

Pcimianka do meczu z Clepardią przystąpiła niezwykle zmobilizowana. Nie trudno zauważyć, że po piętach Czarno - Czerwonym zaczynają deptać kolejne zespoły z dołu tabeli. Chyba nikt w Pcimiu nie brał pod uwagę kolejnej porażki. Kibice Pcimianki z prowadzenia mogli się cieszyć już w 15 minucie po tym jak faulowany w polu karnym został Michał Banik. Sam poszkodowany pewnym strzałem zamienił jedenastkę na bramkę.

W 27 minucie spotkania, po faulu na młodszym z braci Baników do ustawionej na 25 metrze futbolówki podszedł doświadczony obrońca Pcimianki - Jakub Burtan. Kuba, który wrócił do Pcimianki w zimowym oknie transferowym, w każdym spotkaniu oddaje serce na boisku. Najlepszym przykładem był egzekwowany rzut wolny zamieniony na efektowną bramkę. Po drugiej bramce podopiecznym Szymona Stawowego grało się łatwiej i pewniej.

Druga odsłona nie rozpoczęła się najlepiej dla gospodarzy. Fatalną interwencję zaliczył bramkarz naszej drużyny Adrian Jękot, który wypuścił futbolówkę z rąk, a rywal wbił piłkę do pustej bramki.  Krakowianie ruszyli do przodu, jednak ich atakom podciął skrzydła  Karamo Sane. Środkowy pomocnik Pcimianki idealnie odnalazł się w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem głową z rzutu rożnego trafił do siatki. Autorem czwartej bramki w dużej mierze był również Karamo Sane, który prawym skrzydłem miną rywali i wyłożył futbolówkę Michałowi Banik do pustej bramki.

Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy Wszystkim naszym Sponsorom, w szczególności podziękowania kierujemy pod adresem Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka. W swoich podziękowaniach pamiętamy również o sponsorze pierwszej drużyny Naszym Prezesie - Janie Pawliku