U10: Wygrywamy w finale z Wisłą Kraków!

W sobotę chłopcy z rocznika 2009 zajęli pierwsze miejsce w Turnieju organizowanym przez Futbol Brzączowice. W finale zwyciężyli z Wisłą Kraków po serii rzutów karnych, w której Szymon Sraga obronił 3 strzały. Decydujące trafienie należało do Patryka Kozaka. Najlepszym zawodnikiem Pcimianki został Arkadiusz Kluska, który zdobył najwięcej bramek w całym turnieju.

Faza grupowa:

Pcimianka Pcim – Futbol Brzączowice II 4:1

Gole w tym meczu zdobyli Oliwier Kozak (3 gole) oraz Arkadiusz Kluska. Chłopcy z Pcimianki przeważali w całym spotkaniu. Wysoki pressing na połowie przeciwnika nie pozwolił na wiele akcji ze strony Futbolu. Trafienie dla gospodarzy padło po rzucie różnym.

Wisła Kraków – Pcimianka Pcim 4:2

Już po kilku minutach gry nasi zawodnicy prowadzili 2:0, a wszyscy kibice nie dowierzali, jak wspaniale prezentował się zespół z Pcimia. Niestety korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać do końca spotkania. Dwa trafienia ze stałych fragmentów gry zanotowali piłkarze Wisły i w szeregi naszego zespołu wkradł się niepokój. Pod koniec meczu Biała Gwiazda dołożyła jeszcze dwa trafienia. Stworzyliśmy w tym spotkaniu wiele ciekawych akcji, lecz z bardzo dobrej strony spisywał się bramkarz Wisły, który swoimi paradami nie dopuścił do podwyższenia rezultatu przez Pcimiankę.

Pcimianka Pcim – Top Soccer 16:0

Sportowa złość po wcześniejszej porażce doprowadziła do fantastycznej gry naszej drużyny. W tym spotkaniu strzeliliśmy aż 16 bramek. Najwięcej zdobył Arkadiusz Kluska (9 goli). Do siatki rywala trafiali również Oliwier Kozak (5 goli) oraz Jakub Szczechura (2 gole). Wszyscy zawodnicy pokazali się z wyśmienitej strony. Bardzo dobrze w obronie spisywali się Sebastian Stożek oraz Patryk Kozak, którzy przecinali wszystkie akcje przeciwnika.

Faza pucharowa Ligi Mistrzów:

Półfinał

Okocimski Brzesko – Pcimianka Pcim 0:2

Bardzo wyrównany mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu. Dobrą postawą w meczu błysnął bramkarz Szymon Sraga, który w kluczowych momentach obronił strzały zawodników Okocimskiego Brzesko. Dwa gole zdobył Arkadiusz Kluska, który tego dnia był w bardzo dobrej formie strzeleckiej.

Finał

Wisła Kraków – Pcimianka Pcim 1:1 (1:2)

Pcimianka przystąpiła do tego meczu w bojowych nastrojach. Spragnieni rewanżu chłopcy z Pcimia chcieli udowodnić, że stać ich tego dnia na wygraną z Wisłą Kraków. Po dość wyrównanym początku spotkania nasza drużyna wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Wisła chciała szybko odpowiedzieć, ale strzał jednego z zawodników zatrzymał się na poprzeczce bramki. Dobre zawody rozgrywali bramkarze obu ekip, którzy niejednokrotnie ratowali swoje zespoły przed utratą bramki. Cały zespół zagrał bardzo dobrze w obronie. Tylko jeden błąd w ustawieniu zadecydował o golu dla piłkarzy Wisły Kraków. Chłopcy z Pcimia nie podawali się i chcieli za wszelką cenę doprowadzić do zwycięstwa. Strzały naszych zawodników lądowały na poprzeczce oraz słupku bramki przeciwnika. Niestety żadnej z ekip nie udało się strzelić gola na wagę zwycięstwa. Doprowadziło to do serii rzutów karnych, w których lepsi okazali się piłkarze Pcimianki.

Gratulacje dla całej drużyny, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianka Pcim