U13: Młodzicy walczą w Lidze Małopolskiej !!!

W ostatnim czasie podopieczni trenera Mariusza Bajaka rozegrali 3 spotkaniach w ramach Małopolskiej II Ligi. W każdym z trzech meczy zabrakło bramkostrzelnego napastnika Pcimianki – Filipa Kowalkowskiego, który leczy kontuzję. Mimo znacznego osłabienia drużyna Młodzików zremisowała z Podhalem Nowy Targ oraz wygrać z Krakusem Nowa Huta.

MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – KS Pcimianka Pcim 1:0

W wyjazdowym spotkaniu z Kalwarianką nasza drużyna mogła przynajmniej zremisować. Przeciwnik nieco lepiej operował piłka, jednak bardziej klarowne sytuacje do mieli Czarno – Czerwoni. Niestety nie udało się ich przełożyć na zmianę rezultatu. Najlepszą ku temu okazję miał Michał Rapacz, który rozegrał bardzo dobre zawody.

KS Pcimianka Pcim – NKP Podhale Nowy Targ 0:0

Górale w Pcimiu byli lepiej zorganizowaną drużyną w ofensywie. Potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce, jednak poza jedną świetną okazją, z której obronną ręką wyszedł Banek Karol, nie mili zbyt wiele z gry. Pcimianka dobrze zagrała przede wszystkim w defensywie, „na zero z tyłu”. Przejście z obrony do ataku było już o wiele trudniejsze, toteż zawody zakończyły się bezbramkowym remisem.

KS Pcimianka Pcim – MKS Krakus Nowa Huta 2:0 /Rojek, Stożek/

Z Krakusem w końcu przyszło przełamanie. Wynik ustalony został już przed przerwą. Bramkę zdobył z dystansu Rojek Jan, oraz Przemysław Stożek, finalizując zespołową akcję. Skuteczność jednak tego dnia nie była najmocniejszą stroną Czarno – Czerwonych. Okazji było całe mnóstwo, czasem brakowało zimnej krwi, a czasami po prostu szczęścia. Trudniejsze zadanie naszych Młodzików czekało po przerwie. Grający bardzo defensywnym ustawieniem Krakus skutecznie bronił dostępu do własnej bramki.

Skład: Gacek, Kozak, Talaga, Filuciak, Rojek, Żur, Stożek, Ostafin, Rapacz, Dziadkowiec, Sraga

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianka Pcim