U13: Pcimianka pokonuję Unię Tarnów w pierwszym meczu rundy rewanżowej !!!

W Małopolskiej Lidze Młodzików rozpoczęła się runda rewanżowa. Czarno – Czerwoni w pierwszej kolejce pokonali Unie Tarnów 3:0, za sprawą dwóch bramek Filipa Kowalkowskiego oraz jednej Jana Rojka. Sobotnie zwycięstwo wyraźnie umocniło pozycję podopiecznych trenera Mariusza Bajaka w pierwszej czwórce. Przypomnijmy, iż z 8 zespołów występujących na poziomie ligi wojewódzkiej byt ligowy zachowają zaledwie 4 drużyny.

KS Pcimianka Pcim – ZKS Unia Tarnów 3:0 /Kowalkowski x2, Rojek/

Spotkanie z Unią było bardzo ważne dla układu w tabeli. Mimo iż do końca rundy jesienniej pozostało 6 spotkań, to sobotni mecz wiele wyjaśnił. Czarno – Czerwoni pokonując Tarnowian odskoczyli na 8 punktów od reszty stawki. Zespół z Tarnowa przyjechał do Pcimia wygrać i to właśnie do nich należał początek spotkania. W pierwszych 10 minutach gra toczyła się na połowie gospodarzy. W tym czasie Unia miała dwie dobre okazje. Z biegiem czasu do głosu zaczęli jednak dochodzić Pcimianie. W pierwszej odsłonie warte odnotowania były dwa atomowe uderzenia „rozgrywającego” Pcimianki – Marcina Rapacza. Po pierwszym, które ostemplowało poprzeczkę formalności dopełnił Filip Kowalkowski. Drugie o centymetry poszybowało nad bramką golkipera Tarnowian. Na przerwę więc, nasi zawodnicy schodzili z jednobramkowa zaliczką.

Nauczeni doświadczeniem, na drugą połowę Czarno – Czerwoni wyszli niezwykle zmotywowani. Oczywiste było, iż przyjezdni podkręcą tempo i rzucą się od pierwszych minut do zdecydowanych ataków. Goście grali bardzo ambitnie, jednak o dogodne sytuacje do zmiany rezultatu w polu karnym Karola Banka było niezwykle trudno. Na posterunku był zawsze obecny filar defensywy Pcimianki – Jakub Kozak. Świetne zawody rozegrali również pozostali obrończy Czarno – Czerwonej drużyny – Sraga Michał, Ostafin Bartłomiej oraz Jan Filuciak. Miejscowi koncertowo prezentowali się nie tylko w defensywie. Cieszyć może fakt, że podopieczni trenera Mariusza Bajaka nie oddali „pola”. To oni starali się przejąć inicjatywę, dłużej utrzymując się przy piłce. W 45 minucie napastnik Pcimianki podwyższył wynik. Filip Kowalkowski po otrzymaniu dobrego podania prostopadłego stanął oko w oko z golkiperem Unii. Nie pomylił się i pewnie umieścił futbolówkę w bramce. Wynik ustalił Jan Rojek po stałym fragmencie gry. Piłkę z rzutu rożnego precyzyjnie „dograł” Wiktor Pukrop, a popularny „Rojo” wyprzedzając obrońce głową skierował futbolówkę do bramki.

Skład: Banek, Kozak, Ostafin, Filuciak, Rojek, Rapacz, Dziadkowiec, Pukrop, Kowalkowski – Sraga, Ptak, Ozga, Talaga.