U13: Udana inauguracja Młodzików w Niecieczy !!!

Pierwsze spotkanie Młodzików w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 Małopolskiej II Ligi Młodzików odbyło się w minioną sobotę w Niecieczy z tamtejszym Bruk – Betem. Podopieczni trenera Mariusza Bajaka pokonali w wyjazdowym spotkaniu Termalicę 4:1. Trzy bramki w Niecieczy zdobył napastnik Pcimianki – Filip Kowalkowski i jedna Jan Rojek. Zważywszy na sytuację, iż tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej drużynę opuścili: Marcin Rapacz i Wiktor Pukrop /obaj na wiosnę reprezentować będą barwy Cracovii/ jest to bardzo dobry wynik.

Po pierwszym meczu okazuje się jednak, iż dotychczasowi zmiennicy – Przemysław Stożek i Szymon Talaga nie próżnowali przez zimę. Ponadto zespół zasilił zawodnik środka pola – Artur Żur – wychowanek Szkółki Piłkarskiej ABC Futbolu Skomielna Biała oraz bramkarz ABC Futbolu, Bartosz Gacek.

Skład Małopolskiej II Ligi Młodzików po rundzie jesiennej zmienił się diametralnie. W lidze została jedynie Cracovia i Pcimianka. Fablok Chrzanów i Progres Kraków awansował ligę wyżej, natomiast zespoły z miejsc 5-8 zagrają w ligach okręgowych. W wiosennej rundzie Czarno – Czerwoni rywalizować będą z wspomnianą Cracovią, Bruk – Bet’em Termalica Nieciecza KS, Krakusem Nowa Huta, Karolem Wadowice, Podhalem Nowy Targ, Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska oraz Wisłą II Kraków.

Bruk – Bet Termalica Nieciecza KS – KS Pcimianka Pcim 1:4 /Kowalkowski x3, Rojek/

Początek spotkania był dość wyrównany. Obie drużyny miały swoje klarowne okazje do otwarcia wyniku, jednak nie zdołały ich wykorzystać. Strzelanie rozpoczął w 15 minucie Filip Kowalkowski, który z dystansu uderzył na tyle mocno, że bramkarz Termalici nie zdołał „sparować’ futbolówki i ta znalazła drogę do siatki. Filip miał swoją druga okazję w tym spotkaniu, po tym jak faulowany w polu karnym został Rojek, niestety uderzył zbyt czytelnie. W 25 minucie prostopadłe podanie zagrał wspomniany Jan Rojek, a ta trafiła do idealnie wychodzącego na czysta pozycję Filipa, który tym razem nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Po zmianie stron Bruk – Bet rzucił się do odrabiania strat, jednak, gospodarzom nie udało się stworzyć zbyt wielu dogodnych sytuacji.. Czarno Czerwoni natomiast zadali kolejny cios. Tym razem to znów napastnik Pcimianki wykorzystał sytuację stając oko w oko z golkiperem Termalici. Wynik podwyższył chwilę później fantastycznym uderzeniem z za pola karnego Jan Rojek. Wynik ustalił skrzydłowy Bruk – Bet’u po jednym z kontrataków.

Cały zespół rozegrał bardzo dobre zawody i zasłużenie odniósł zwycięstwo nad Termalicą. Szczególne słowa uznania należą się poza Filipem Kowalkowskim naszemu bramkarzowi – Karolowi Banek, który świetną formę prezentował przez całe zawody. Na kolejny mecz poczekamy do soboty, godzina 11:00. Pcimianka w drugiej kolejce uda się tym razem do Kalwarii, gdzie podejmować będzie miejscową Kalwariankę.

Skład: Banek, Kozak, Ostafin, Filuciak, Rojek, Żur, Rapacz, Kowalkowski, Stożek oraz Talaga, Gacek.

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianka Pcim