U15: Trudny mecz Trampkarzy Starszych na inaugurację rozgrywek !!!

W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Mariusza Bajaka rozegrali 5 spotkań kontrolnych w ramach przygotowania do wiosennych rozgrywek/Raba Dobczyce, Orzeł Myślenice, Podhale Nowy Targ, Resovia Rzeszów, Garbarnia Kraków/. W meczach sparingowych gra się jednak zdecydowanie łatwiej niż podczas zmagań ligowych. Przekonać się o tym mieli okazję na własnej skórze nasi zawodnicy.

Jeszcze w rundzie jesiennej Puszcza miała spore problemy aby dorównać naszej drużynie. Wczoraj sytuacja była z goła odmienna. Mimo optycznej przewagi Czarno – Czerwonym grało się bardzo ciężko. Mecz obfitował w sporą liczbę fauli, często brutalnych i z premedytacją z strony MKS’u. Mimo, iż sędzia starał się panować nad wydarzeniami boiskowymi, to jednak miał ogromne problemy z wychwyceniem celowych i niebezpiecznych dla zdrowia zawodników naszej drużyny fauli. Wielokrotnie brutalnym atakiem na nogi faulowany był kapitan naszej drużyny – Filip Rapacz.

Nasza drużyna miała dość nerwowy początek, kilka błędów w szykach obronnych mogło źle się skończyć, jednak rywal nie był skuteczny. Mimo bardzo trudnego meczu Pcimianka miała swoje okazje do tego aby rozpocząć celne strzelanie. Już w pierwszej połowie futbolówkę do siatki mógł skierować Filip Rapacz, a idealnie wyłożyć piłkę do pustej bramki swoim kolegom z drużyny Wojciech Wydra. W pierwszym przypadku lepszy okazał się golkiper gospodarzy, w drugi Wojtek zbyt długo zwlekał z podaniem piłki. Do przerwy nie udało się więc pokonać bardzo solidnie grającej w formacji obronnej Puszczy.

Druga połowa należała już do podopieczny trenera Mariusza Bajaka. Zanim jednak Oliwier Walczak dał prowadzenie, zmarnowanych zostało kilka świetnych okazji, a czasem to rosły bramkarz z Niepołomic ratował swój zespół świetnymi interwencjami. Dopiero w 60 minucie zawodów idealne podanie otrzymał wspomniany środkowy pomocnik i ze stoickim spokojem pokonał bezradnego golkipera MKS-u. Radość była ogromna !!! Pcimianka kontrolowała spotkanie głównie dzięki świetnej dyspozycji środkowych pomocników – Pawła Filipka i Oliwiera Walczaka. Wynik został ustalony w 70 minucie po tym jak faulowany został napastnik Pcimianki – Wojciech Wydra. Do rzutu karnego podszedł kapitan Czarno – Czerwonych i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Za tydzień zespół Trampkarza Starszego pauzując w lidze rozegra mecz sparingowy prawdopodobnie z Piastem Skawina. Tydzień później na własnym stadionie podejmować będzie Orła Myślenice.

Skład: Kruszec, Dudek, Kania, Szczechura, Sraga, Walczak, Filipek, Rapacz, Hodana, Ostafin, Wydra oraz Kaczmarczyk, Mistarz, Dziadkowiec, Kaganek.

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianka Pcim