U13: Walka trwa !!!

Zespół młodzików Pcimianki z rocznika 2005 występujący w Małopolskiej II Lidze niema łatwego zadania. Rywalizacja w rundzie wiosennej na poziomie ligi wojewódzkiej jest niezwykle wyrównana. W miniony poniedziałek chłopcy wysoko pokonali Wisłę Kraków 6:1, by w sobotę ulec w wyjazdowym spotkaniu liderowi rozgrywek – Dunajcowi Nowy Sącz 0:2.

Podopieczni trenera Mariusza Bajaka walczą o ligowy byt z bardzo mocnymi ekipami. Ponadto z grupy dziewięciu zespołów, do I Ligi Okręgowej spada aż 5 drużyn. W Lidze zostają dwie ekipy z trzeciego i czwartego miejsca, natomiast dwie pierwsze uzyskają awans do Małopolskiej I Ligi Młodzików. Awansu niemal pewne są Dunajec Nowy Sącz i Unia Oświęcim. Pcimianka z 12 punktami plasuje się aktualnie na 5 pozycji, tracąc do Górnika Libiąż i Termaliki dwa oczka. Spotkań do zakończenia sezonu pozostało jeszcze sporo, a na zachowanie ligowego bytu ma szansę aż 6 zespołów.

Pcimianka w najbliższy wtorek rozegra na własnym obiekcie zaległe spotkanie z mocną drużyna Unii Oświęcim. Do Pcimia przyjadą jeszcze Termalika BRUK-BET Nieciecza KS, MKS Sandecja Nowy Sącz oraz AP Wisła Czarny Dunajec. Czarno – Czerwonych czekają również dwa arcyważne spotkania w Libiążu z tamtejszym Górnikiem i Unią w Tarnowie.

Dotychczasowe wyniki Czarno – Czerwonych:

AP Wisła Kraków – KS Pcimianka Pcim 5:3 /Spórna x 2, Dziadkowiec/

KS Pcimianka Pcim – MUKS Dunajec N Sącz 0:1

AP Wisła Czarny Dunajec – KS Pcimianka Pcim 1:2 /Dziadkowiec, Żaba/

KS Pcimianka Pcim – ZKS Unia Tarnów 2:2 /Spórna x2/

Termalika Bruk-Bret – KS Pcimianka Pcim 2:2 /Strączek, Marchowski/

KS Pcimianka Pcim – Górnik Libiąż 1:1 /Spórna/

MKS Sandecja N. Sącz – KS Pcimianka Pcim 2:3 /Rapacz, Spórna, Strączek/

Unia Oświęcim – KS Pcimianka Pcim 4:0

KS Pcimianka Pcim – AP Wisła Kraków 6:1 /Spórna x4, Dziadkowiec, Pandyra/

MUKS Dunajec N Sącz – Ks Pcimianka Pcim 2:0

Tabela Ligowa:

Dunajec N Sącz – 30 pkt

Unia Oświęcim – 25 pkt

Górnik Libiąż – 14 pkt

Termalika – 14 pkt

KS Pcimianka – 12 pkt

Sandecja N Sącz – 11 pkt

Unia Tarnów – 10 pkt

Wisła Kraków – 9 pkt

Wisła Cz. Dunajec – 4 pkt

Skład: Leśniak Filip, Pandyra Konrad, Kalisz Arkadiusz, Kozak Jakub, Rapacz Marcin, Żaba Konrad, Dziadkowiec Kamil, Spórna Kamil, Strączek Szymon, Bodzioch Szymon, Skalski Kacper, Hajdas Damian, Rojek Jan.