U13: Zwycięstwo Młodzików w Ujściu Gorlickim !!!

Drużyna Młodzików w minioną sobotę rozegrała kolejne spotkanie w ramach Małopolskiej Ligi Młodzika. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Bajaka udali się w delegację do Ujścia Gorlickiego.

Nikt się nie spodziewał tak trudnego meczu z zespołem, który do tej pory zgromadził zaledwie jeden punkt. Beskidzka Akademia Piłkarska ROPA postawiła bardzo trudne warunki. Gospodarze po zdobyciu bramki w 5 minucie zawodów grali bardzo ambitnie, jednak dość szczęśliwie do przerwy prowadzili 1:0.

BAP Ropa – KS Pcimianka Pcim 1:2 /Pukrop, Kowalkowski/

Czarno – Czerwoni po 2,5 godzinnej podróży dotarli na spotkanie 20 minut przed meczem. Z pewnością nie była to komfortowa sytuacja dla naszych zawodników. Po długiej podróży w krótkim czasie należało być gotowym do gry. Najważniejsza jest zawsze strona mentalna – odpowiednia koncentracja, determinacja i zaangażowanie od pierwszej minuty spotkania. Pierwsze minuty były wyrównane. Pcimianka nie pozwalała na zbyt wiele rywalowi, jednak gospodarze byli do bólu skuteczni. Pierwszy rzut rożny zdołali zamienić na celne trafienie. Futbolówka powinna zostać wyekspediowana z własnego pola karnego przez obrońców z Pcimia. Zabrakło jednak wspomnianej koncentracji.

Konsekwencje utraconej bramki Czarno – Czerwoni ponosili do 50 minuty, kiedy to po indywidualnej akcji pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Wiktor Pukrop. Skrzydłowy Pcimianki zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Małopolskiej, ale jakże ważną. Niemal 2 minuty później za sprawą Filipa Kowalkowskiego cała nasza ekipa mogła cieszyć się z prowadzenia. Napastnik Pcimianki mógł jeszcze podwyższyć wynik, jednak w bramce świetnie spisał się golkiper gospodarzy.

Po bardzo trudnym meczu Pcimianka z Ujścia Gorlickiego wywiozła 3 punkty. Zwycięstwo zasłużone, choć trzeba oddać gospodarzom bardzo ambitną grę od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Niestety w drugiej połowie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Jan Filuciak. Liczymy wszyscy, że uraz nie będzie groźny i popularny „Filu” szybko wróci do zdrowia.

Skład: Banek, Kozak J, Ostafin, Filuciak, Rojek, Rapacz, Pukrop, Dziadkowiec, Kowalkowski, Ozga, Talaga, Sraga, Zięba.