U17: Jest niezwykle cenne zwycięstwo w Niecieczy. Walka trwa!

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marka Marszalika w Niecieczy wygrali niezwykle ważne spotkanie, choć nie było łatwo. Po celnym trefieniu Pawła Karpierza przed przerwą i dwóch bramkach w drugiej połowie autorstwa Wojciecha Wydry Czarno - Czerwoni pokonali Termalike 3:2

KS Bruk - Bet Termalika Nieciecza KS - KS Pcimianka Pcim 2:3 /Karpierz, Wydra x2/

Pcimianka: Gaudyn - Kania /Walczak 80'/, Jaśkowiec, Majchrzak, Szczechura - Olszanicki, Kozak, Rapacz /Szlachetka 75'/, Wydra, Karpierz - Ostafin B oraz Kruszec, Ostafin F.

Po tym jak do zespołu dołączył Paweł Karpierz z Toporu Tenczyn i po kontuzji wrócił Jakub Kozak gra wygląda zdecydowanie lepiej. Czarno - Czerwoni już w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz przed tygodniem prezentowali się bardzo dobrze. W tamtym spotkaniu Pcimianka do przerwy wyraźnie dominowała, choć ostatecznie musiała uznać wyższość Nowosądeczan. Wówczas świetne zawody rozegrał Filip Olszanicki, który od pewnego czasu regularnie trenuje z pierwszym zespołem Pcimianki. Jadąc do Niecieczy cel był jasny - wygrać spotkanie! Nie było to takie proste jak mogłoby się wydawać. Ponad to w zespole zabrakło Zborowskiego i Słowika. Wzmocnienie jednak przyszło w bramce, bo do gry po ciężkiej kontuzji powrócił Łukasz Gaudyn.

Mimo lepszego operowania piłką przez naszych zawodników, to Termalika wyszła na prowadzenie. Gospodarze bramkę zdobyli z kontrataku. Stan meczu szybko wyrównał Paweł Karpierz dzięki dokładnie dogranej futbolówce z rzutu wolnego przez Filipa Olszanickiego. Napastnik Pcimianki uderzeniem głową zdobył efektowną bramkę nie dając najmniejszych szans na skuteczną obronę golkiperowi "Słoników". Prowadzenie Czarno - Czerwonym mógł dać jeden z trójki naszych ofensywnych zawodników  - Wydra, Kozak, Olszanicki, którzy świetnie strzelali na bramkę rywala.

Sytuacja Bartłomieja Ostafina z 55 minuty drugiej połowy ustawiła spotkanie. Napastnik Pcimianki został sfaulowany w polu karnym, a obrońca, który dopuścił się przewinienia osłabił swój zespół oglądając czerwony kartonik. Jedenastki nie wykorzystał Filip Olszanicki, jednak z dobitką pospieszył Wojciech Wydra dając prowadzenie. Kiedy wydawało się że kolejne bramki są kwestią czasu, Termalika wyrównała. Niestety brzemienny w skutkach okazał się błąd naszej defensywy i  znów mieliśmy remis. Podopieczni trenera Marka Marszalika wygrali dzięki świetnej indywidualnej akcji naszego skrzydłowego. Wojtek Wydra mijając jednego z rywali strzelił bramkę z dystansu nieprzeciętnej urody. piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Na tym poziomie nikt nie odpuszcza nawet grając w "10". Do końca było bardzo nerwowo, arbiter przedłużył zawody o 7 minut, a w ostatniej akcji meczy gospodarze mieli jeszcze rzut rożny. Każde spotkanie to niezwykle cenne doświadczenie dla każdego z naszych zawodników. Często o wyniku decyduje dyspozycja przygotowania motorycznego w ostatnich 15 minutach meczu. Tutaj nawet na chwile nie można obniżyć poziom koncentracji. takie zachowanie szybko kończy się bramką dla rywala.

Za tydzień zapraszamy na mecz naszych Juniorów Młodszych do Pcimia, dokładnie w sobotę 26.10.19 o godzinie 10:00. A już jutro pierwsza drużyna na własnym stadionie zmierzy się z MKS-em Trzebinia - serdecznie zapraszamy na godzinę 15:30.

Występy naszych Juniorów Młodszych na poziomie I Ligi Małopolskiej nie były by możliwe gdyby nie finansowe wsparcie Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka oraz Radnych Gminy Pcim - w szczególności Pana Piotra Sadowskiego, Dariusza Hodurek oraz Mariana Dziadkowiec za co z serca dziękujemy.