U19: Niedosyt po remisie w Tarnowie !!!

Przed tygodniem zespół naszych Juniorów Starszych w ramach małopolskich rozgrywek mierzył swoje siły z Tarnovią Tarnów. Zapewne gdyby nie plaga chorób i kontuzji mecz byłby wygrany, a tak to trzeba było się zadowolić remisem 3:3. Bramki w Tarnowie zdobyli Daniel Pandyra, Mateusz Leżański i Piotr Kolbiarz.

MKS Tarnovia Tarnów - KS Pcimianka Pcim 3:3 /Pandyra, Leżńaski, Kolbiarz/

Tarnovia objęła prowadzenie po złym otwarciu gry na własnej połowie przez Czarno - Czerwonych. Do wyrównania szybko doprowadził Pandyra Daniel uderzając "skąd przyszła" po stałym fragmencie gry, wykonanym przez Piotra Kolbiarza. Prowadzenie podopiecznym trenera Marka Marszalika dał Mateusz Leżański stając oko w oko z golkiperem MKS-u. Mateusz otrzymał idealne podanie prostopadłe od Kolbiarza i okazji nie zmarnował, uderzając z 17 metrów tuż przy słupku. W miedzy czasie nie udało sie wykorzystać jeszcze dwóch dogodnych okazji bramkowych.

W drugiej połowie Pcimianka wciąż miała przewagę w posiadaniu piłki i konstruowała sporo składnych akcji, które powinny być zamienione na bramki. Pudłowali min. Ostafin Bartłomiej i dwukrotnie Piotr Wojdyła. Czarno - Czerwoni grali, a bramki strzelali miejscowi. Zanim do wyrównania doprowadził Piotr Kolbiarz, nieprzeciętnej urody uderzeniem - lobując wychodzącego bramkarza gospodarzy, wyśmienitą okazje miał Bartłomiej Ostafin. Bartkowi jednak zabrakło koncentracji przy oddaniu strzału i piłka nie wpadła do siatki.

Mecz jednak trzeba zaliczyć na plus tym bardziej że brakowało kilku podstawowych zawodników. Nie zagrał między innymi Mizera Maciej, Woś Damian, Jarosław Kowalcze i Mirek Daniel i inni.

Sukcesy naszych Juniorów Starszych nie były by możliwe gdyby nie finansowe wsparcie Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka oraz Radnych Gminy Pcim - w szczególności Pana Piotra Sadowskiego, Dariusza Hodurek oraz Mariana Dziadkowiec za co z serca dziękujemy.