IV liga: Ważne zwycięstwo nad Piaskami !!!

W dniu dzisiejszym zespół seniorów Pcimianki odniósł ważne ligowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Szymona Stawowego na własnym stadionie pokonali ekipę Orła Piaski Wielkie 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Chibueze Onwudi i Jakub Wrześniak.

KS Pcimianka Pcim - Orzeł Piaski Wielkie 2:1 /Chibueze Onwudi 50' Jakub Wrześniak 80'/

SKŁAD: Jękot, Bartosz, Pandyra, Sadio, Burtan - Sane, Czapla, Banik Michał /Sudoł 83'/, Chibueze, Luberda /Wrześniak 60'/  - Banik Maciej /Gondko 75'/

Do przerwy Pcimianka przegrywała 1:0. W 15 minucie aktywny od początku spotkania Chibueze "urwał się" obrońcom Orła i przez jednego z nich został sfaulowany. Niestety rzutu karnego po raz drugi z rzędu nie wykorzystał Michał Banik. Górą z tego pojedynku wyszedł doświadczony bramkarz gości Palczewski. W 30 minucie goście objęli prowadzenie, który utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla naszej drużyny, bowiem już w 49 minucie było 1:1. Po raz kolejny tego dnia obrońcy nie zdołali zatrzymać Chibueze i w sytuacji sam na sam z golkiperem gości skierował On piłkę do siatki. Mecz był wyrównany a obydwie strony miały swoje okazje. W 80 minucie Czarno - Czerwoni jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa, zdobywając zwycięskiego gola, a w roli głównej wystąpili zmiennicy. Świetnie prostopadle podał Gondko do Wrześniaka, w efekcie ten znalazł się sam na sam i pewnie skierował piłkę do siatki.

W końcówce spotkania goście otrzymali czerwoną kartkę. Po raz kolejny w tym meczu nie do zatrzymania był Chibueze Onwudi, który został sfaulowany tuż przed polem karnym przez ostatniego obrońcę. Sędzia bez wahania pokazał zawodnikowi krakowian "czerwień".

Pcimianka odniosła dziś bardzo ważne zwycięstwo. Mimo, że do przerwy przegrywała w drugiej połowie odwróciła losy spotkania i zgarnęła jakże cenne 3 punkty !

Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy Wszystkim naszym Sponsorom, w szczególności podziękowania kierujemy pod adresem Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka. W swoich podziękowaniach pamiętamy również o sponsorze pierwszej drużyny Naszym Prezesie - Janie Pawliku.