U:13 Młodzicy lepsi od Cracovii Kraków !!!

Świetne zawody rozegrali Młodzicy pierwszej drużyny w ramach rozgrywek ligowych Małopolskiej II Ligi Młodzika. Pcimianka w wyjazdowym spotkaniu pokonała faworyta Cracovię Kraków 3:2 po dwóch bramkach Filipa Kowalkowskiego i jednej Jana Rojek.

AM Cracovia Kraków – KS Pcimianka Pcim 2:3 /Kowalkowski x2, Rojek/

Pierwsza połowa spotkania z Cracovią należała do podopiecznych trenera Mariusza Bajaka, którzy objęli prowadzenie za sprawa Kowalkowskiego. Wynik mógł podwyższyć Michał Rapacz, jednak z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Dobrą okazję miał również

Patryk Dziadkowiec, jednak minimalnie przestrzelił. Cracovia w pierwszej odsłonie nie była w stanie stworzyć klarownej okazji podbramkowej. Umiejętności Karola Banka kilkakrotnie gospodarze sprawdzili strzelając z dystansu. kiedy wydawało się, że na przerwę Czarno – Czerwoni będą schodzić z jednobramkową zaliczką, przeciwnik trafił z rzutu wolnego.

Druga odsłona była bardzo trudna dla Czarno – Czerwonych. Najpierw z powodu urazu stawu skokowego boisko opuścić musiał środkowy Pcimianki – Artur Żur, a następnie kontuzji barku nabawił się świetnie interweniujący w bramce Karol Banek. Zmiany w składzie dało się zauważyć gołym okiem w pierwszych minutach. Pasy mocno przycisnęły i po jednej z prostopadłych piłek wyszły na prowadzenie. Pcimianka przeżywała trudne 10 minut spotkania, gdzie kilkakrotnie świetnymi interwencjami zespół ratował bramkarz rezerwowy Bartosz Gacek.

Kiedy wydawało się, że kolejna bramka dla Pasów jest tylko kwestią czasu, to Pcimianka przeprowadziła świetna akcję prawą strona, którą strzałem z za pola karnego w długi róg wykończył Jan Rojek. Na 2 minuty przed końcem meczu zwycięstwo naszej drużynie dał powracający po kontuzji Filip Kowalkowski. Napastnik Pcimianki przedarł się miedzy dwoma obrońcami Cracovii i sprytnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Radości nie było końca.

Czarno – Czerwoni wygrali bardzo ważne spotkanie na trudnym terenie. Cracovia jeszcze do niedawna była liderem Małopolskiej II Ligi. Już w najbliższą niedzielę do Pcimia przyjedzie Wisła Kraków. Liczy na kolejny dobry występ naszej drużyny.