Seniorzy: Czwarte zwycięstwo pod wodzą trenera Marcina Sadko !!!

W niedzielne przedpołudnie pierwsza drużyna Pcimianki w ramach siódmej kolejki ligowej pokonała na własnym stadionie zespół Skawinki 2:0. Bramki dla Czarno - Czerwonych po przerwie zdobyli Kacper Sołtys oraz Bartłomiej Chlebda.

KS Pcimianka Pcim - TS Skawinka Skawina 2:0 /Sołtys, Chlebda B/

KS Pcimianka: Jekot, Morawski, Pandyra K, Bartosz, Poniedziałek - Burtan /Luberda 55'/, Karamo, Oramus /Mizera 70'/, Sołtys, Friday /Król 80'/ - Chlebda /Labut 60'/

Drużyna seniorów prowadzona od nie dawna przez trenera Marcina Sadko wyraźnie łapie wiatr w żagle. Gołym okiem można zauważyć poprawę organizacji gry. Pcimianka dłużej od rywala utrzymuje się przy piłce, dzięki temu ma zdecydowanie więcej z gry. Dzisiaj wynik mógł być o wiele bardziej okazały, gdyby wszystkie okazje zostały zamienione na bramki. Szanse ku temu zmarnowali min. Waldemar Luberda, Kamil Oramus i Lycky Friday.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację bramkową miał Bartłomiej Chlebda, który stając oko w oko z golkiperem Skawinki trafił w bramkarza. Świetnym uderzeniem popisał się również Lucky Friday, który po dośrodkowaniu Burtana trafił w słupek. Goście nie zagrozili naszej ekipie głownie dzięki solidnej grze w defensywie całej drużyny.

Po przerwie goście próbowali swoich akcji w ofensywie, jednak tego dnia za każdym razem ataki przyjezdnych rozbijał Nikodem Morawski. Pozyskany końcem sierpnia z Jaśkowic środkowy obrońca Pcimianki wprowadził dużą solidność w szeregi linii obrony. Czarno - Czerwoni z minuty na minutę zaczęli dochodzić do głosu. Prowadzenie podopiecznym trenera Marcina Sadko dał Kacper Sołtys, który mocno uderzył sprzed pola karnego. Podobną okazje miał Kamil Oramus, jednak zamiast na strzał zdecydował się podawać. Konsekwentna gra do przodu została nagrodzona. Tym razem Bartłomiej Chlebda nie zmarnował idealnego podania z głębi pola i mieliśmy 2:0. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Waldemar Luberda, jednak zbyt długo zwlekał z uderzeniem.

Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy Wszystkim naszym Sponsorom, w szczególności podziękowania kierujemy pod adresem Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka. W swoich podziękowaniach pamiętamy również o sponsorze pierwszej drużyny Naszym Prezesie - Janie Pawliku.