U19: Wywalczone zwycięstwo Juniorów Starszych z Podhalem Nowy Targ !!!

U19: Wywalczone zwycięstwo Juniorów Starszych  z Podhalem Nowy Targ !!!

Czarno - Czerwoni po historycznym awansie do grona najlepszych 16 drużyn w Małopolsce prezentują się świetnie. Najpierw odprawili z kwitkiem Limanovię Limanowa aplikując rywalom aż 7 bramek, a w niedzielne przedpołudnie po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali 1:0 zespół Podhala Nowy Targ.  Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Damian Woś, po asyście Daniela Pandyry

NKP Podhale Nowy Targ - KS Pcimianka Pcim 0:1 /Woś 35'/

Gaudyn, Mirek, Stawowy, Ciężkowski, Kowalcze, Mizera, Kolbiarz, Pandyra, Wojdyła, Lezański, Woś oraz Proszek, Kowalcze, Ostafin F, Hanusiak.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było bardzo zacięte. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny mimo upalnej pogody postanowili się nie oszczędzać. Wysoki pressing z obu stron sprawił, że na boisku było sporo walki, czasem nawet brutalnej. Czarno - Czerwoni musieli się mocno zmobilizować, bowiem Górale nie należą do którzy zwykli odpuszczać w trudnych momentach.

Gospodarze najgroźniejsza sytuację mieli po jednym z rzutów wolnych z 20 metra. Gaudyn jednak nie pozwolił się zaskoczyć. Prowadzenie mieli oni "na wyciągnięcie ręki" po dośrodkowaniu w pole karne skrzydłowego, jednak napastnik miejscowych nie trafił w piłkę. Pcimianka w swoich szeregach ma zawodników, którzy lubią grę kombinacyjną, o czy przekonali się gracze z Podhala. Duet Pandyra - Woś w obrębie pola karnego wymienili kilka krótkich podań i futbolówka od razu znalazła drogę do bramki. Damian sprytnie uderzył obok interweniującego bramkarza Podhala. Przed przerwą wynik mógł jeszcze podwyższyć Piotr Kolbiarz, jednak jego uderzenie wylądowało na poprzeczce bramki gospodarzy.

W drugiej odsłonie spotkanie stało się jeszcze bardziej zacięte. Arbiter zawodów wyraźnie nie chciał zauważyć brutalnych i celowych nieprzepisowych zagrań ze strony rywala. Brakowało drugiej bramki dla podopiecznych Marka Marszalika, która ostudziłaby zapędy miejscowych. Podwyższenie wyniku mógł zapewnić Piotr Kolbiarz, którego uderzenie drugi raz ostęplowało poprzeczkę. Skromną jedno bramkową zaliczkę Czarno - Czerwoni zdołali utrzymać do końca spotkania i zasłużenie odnieśli drugie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Cieszy fakt, ze mimo kilku osłabień zespół postawił się akademii z Nowego Targu.

W najbliższy czwartek nasi Juniorzy Starsi na własnym stadionie zmierzą się z faworyzowaną Unia Tarnów. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Sukcesy naszych Juniorów Starszych nie były by możliwe gdyby nie finansowe wsparcie Wójta Gminy Pcim - Pana Piotra Hajduka oraz Radnych Gminy Pcim - w szczególności Pana Piotra Sadowskiego, Dariusza Hodurek oraz Mariana Dziadkowiec za co z serca dziękujemy.